Clasica_familiar, barcelona-piano, default - Febrer de 2020

Febrer de 2020

Clasica_familiar, barcelona-piano, default Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
27
20:00 Aida
Gran Teatre del Liceu
20:30 Concert Dona al Món Simfònic
Palau de la Música Catalana
28
20:00 Aida
Gran Teatre del Liceu
20:00 “Recital de música hispànica”
Real Academia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi
20:00 Elisabeth Leonskaja, piano
Sala de Concerts
20:00 José M. Álvarez Losada, violí
Reial Acadèmia de les Belles Arts de Sant Jordi
29
20:00 Schubert Lied I: Katharina Konradi & Eric Schneider
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
20:00 Benjamin Alard, clavecí
Petit Palau
20:30 El cavaller de la rosa
Sala 1 Pau Casals
30
19:00 Conferència #3 “Transformats per Beethoven”
Petit Palau
20:00 Aida
Gran Teatre del Liceu
20:00 Alexandre Tharaud, piano
Sala de Concerts
31
20:00 Aida
Gran Teatre del Liceu
20:00 Festival Beethoven 250 II
Sala 1 Pau Casals
1
12:00 Els músics de Bremen
Gran Teatre del Liceu
18:30 El Pi4no de Beethoven
Sala de Concerts
19:00 Festival Beethoven 250 II
Sala 1 Pau Casals
20:00 Aida
Gran Teatre del Liceu
2
11:00 Els músics de Bremen
Gran Teatre del Liceu
11:00 Festival Beethoven 250 II
Sala 1 Pau Casals
17:00 Aida
Gran Teatre del Liceu
3
19:00 The Gospel Viu Choir
Sala de Concerts
20:00 Els violoncels oblidats del segle XVIII
Casa Elizalde
4
20:00 La foguera de les vanitats
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
20:00 David Alegret & Albert Guinovart
Petit Palau
20:00 “De Beethoven a Piazzolla”
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
5
19:00 Conferència #4 “Transformats per Beethoven”
Petit Palau
20:00 David Oistrakh String Quartet
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
6
19:00 Trobada #2. Orígens Clàssics
Barcelona - Edifici històric de la Universitat de Barcelona
20:00 Graindelavoix
Basílica de Santa Maria del Pi
20:00 Festival Beethoven 250 III
Sala 1 Pau Casals
20:00 Les valls del Comapedrosa
Petit Palau
7
20:00 Festival Beethoven 250 III
Sala 1 Pau Casals
20:30 Forma Antiqva
Sala de Concerts
8
19:00 Festival Beethoven 250 III
Sala 1 Pau Casals
9
18:00 Festival Beethoven 250 Egmont
Sala 1 Pau Casals
19:00 El Gran Teatro del Mundo
Capella Santa Àgata
19:00 Parlem de... 'Simfonia núm. 1 de Beethoven'
Petit Palau
20:00 James Rhodes
Gran Teatre del Liceu
20:00 Sir John Eliot Gardiner & Orchestre Révolutionnaire et Romantique
Sala de Concerts
10
19:00 Parlem de... 'Simfonies núm. 2 i 3 de Beethoven'
Petit Palau
20:00 Sir John Eliot Gardiner & Orchestre Révolutionnaire et Romantique
Sala de Concerts
20:00 Amors i desamors en el seicento italià
Casa Elizalde
11
19:00 Parlem de... 'Simfonies núm. 4 i 5 de Beethoven'
Petit Palau
20:00 Justin Taylor
Capella Santa Àgata
20:00 Sir John Eliot Gardiner & Orchestre Révolutionnaire et Romantique
Sala de Concerts
20:00 “Dos intèrprets dels EUA toquen amb Torrent”
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
22:00 Simfonia núm. 5 de Beethoven
Sala d'assaig de l'Orfeó Català
12
19:00 Dimecres ESMUC Jam
Esmuc
20:00 CrossingLines
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
20:30 L'homme armé: Missa de Francisco de Peñalosa
Catedral de Barcelona
13
12:00 Concert Final, Juliette Commeaux
Esmuc
19:00 Parlem de... 'Simfonies núm. 6 i 7 de Beethoven'
Petit Palau
19:00 Les grans melodies del violí
Sala Samfaina
20:00 Diàlegs entre Tirant e Carmesina
Gran Teatre del Liceu
20:00 Sollazzo Ensemble
Monestir Sant Pau del Camp
20:00 Evgeny Kissin
Sala 1 Pau Casals
20:00 Sir John Eliot Gardiner & Orchestre Révolutionnaire et Romantique
Sala de Concerts
20:00 Concert de bols tibetans
El Forn de les Arts
20:00 Concert orquestra simfònica
Auditori del Conservatori Liceu
14
13:30 Concert Liceu XXI
Conservatori del Liceu
19:00 Parlem de... 'Simfonies núm. 8 i 9 de Beethoven'
Petit Palau
20:00 Diàlegs entre Tirant e Carmesina
Gran Teatre del Liceu
20:00 Sir John Eliot Gardiner & Orchestre Révolutionnaire et Romantique
Sala de Concerts
15
17:30 Ala Voronkova i Nicolás Licciardi
MEAM
18:00 Orquestra de guitarres i banda de les escoles de música Liceu
Conservatori del Liceu
19:00 Festival Beethoven 250 IV
Sala 1 Pau Casals
20:00 Diàlegs entre Tirant e Carmesina
Gran Teatre del Liceu
20:00 Trio Barragán, Soltani, Floristán
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
16
11:00 Festival Beethoven 250 IV
Sala 1 Pau Casals
11:30 Ballets imaginaris
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
12:00 Cinquena edició del cicle Musicant el Museu Frederic Marès
Esmuc
17:30 Mark Padmore & OCM
Sala de Concerts
18:00 Residències Musicals La Pedrera Albert Cano, pianista (concert duet))
La Pedrera
19:00 La Real Cámara & María Espada
Monestir Sant Pau del Camp
19:00 Per a Andrés Segovia
Sala Oriol Bohigas de l'Ateneu Barcelonès
17
20:00 Petita tempesta
Casa Elizalde
18
20:00 Grigory Sokolov, piano
Sala de Concerts
20:00 “Romanticisme de cap a cua”
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
20:15 Winterlied 2
Goethe-Institut Barcelona
19
20:00 La clemenza di Tito
Gran Teatre del Liceu
20:00 Pablo Ferrández, violoncel
Petit Palau
20
19:00 Canta diva
Sala Samfaina
19:00 Canta Diva
Centre cívic El Sortidor
20:00 La clemenza di Tito
Gran Teatre del Liceu
20:00 Escenes líriques
Conservatori del Liceu
20:00 Jam Session – LICEU BIG BAND amb Sergi Vergés
Cafè Conservatori del Liceu
21
20:00 Festival Beethoven 250 V
Sala 1 Pau Casals
20:00 Escenes líriques
Auditori Conservatori del Liceu
22
12:00 El jove barber de Sevilla
Gran Teatre del Liceu
17:30 Judit Muñoz i Hug Vilamala: Lorem Ipsum
MEAM
19:00 Festival Beethoven 250 V
Sala 1 Pau Casals
20:00 La clemenza di Tito
Gran Teatre del Liceu
20:00 Nens cantaires de Viena
Sala de Concerts
23
10:30 Visitem i experimentem el Palau
Sala de Concerts i Petit Palau
10:30 Big Bang Beethoven
Sala de Concerts
11:00 El jove barber de Sevilla
Gran Teatre del Liceu
11:00 Festival Beethoven 250 V
Sala 1 Pau Casals
12:30 Big Bang Beethoven
Sala de Concerts
17:00 Festa de la Música Coral
Sala de Concerts
18:00 SARSUELA...Al saló!!!!
El Forn de les Arts
18:00 Carmina Burana
Sala 1 Pau Casals
24
20:00 Carmina Burana
Sala 1 Pau Casals
20:00 Jörg Widmann, Tabea Zimmermann & Dénes Várjon
Sala de Concerts
20:00 Selvaggia fera
Casa Elizalde
20:00 Selvaggia fera (per Locus desperatus)
Sala d'actes Centre cívic Casa Elizalde
25
20:00 La clemenza di Tito
Gran Teatre del Liceu
20:00 “Trios barrocs i clàssics”
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
20:00 ConTrastes
Auditori Conservatori del Liceu
21:00 Tindersticks
Sala de Concerts
26
20:30 ENTRETIENS
El Forn de les Arts
27
19:00 Trobada #1. Temps Moderns
Barcelona - Institut Français
19:30 De Beethoven a Piazzolla (Duo Avalle – Schreiner)
Auditori del Centre cívic Urgell
20:00 La clemenza di Tito
Gran Teatre del Liceu
20:00 Schubert Lied III: Natalia Labourdette & Anastasia Timofeeva
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
21:00 Jam Session – Liceu Jazz Grup
Cafè Conservatori del Liceu
28
18:00 Cantata Mozart i els ratolins
Auditori Conservatori del Liceu
19:00 De Beethoven a Piazzolla (Duo Avalle – Schreiner)
Sala d'actes Centre civic Casa Golferichs
19:00 Trio Blanchard al Beethoven 250
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
20:00 Concert per a violí de Mendelssohn
Sala 1 Pau Casals
21:30 Wynton Marsalis & The Jazz at Lincoln Center Orchestra
Sala de Concerts
29
12:00 Cantata Mozart i els ratolins
Auditori Conservatori del Liceu
17:30 Guillermina Gallardo i Laia Armengol
MEAM
18:00 Cantata Mozart i els ratolins
Auditori Conservatori del Liceu
18:30 La Traviata de Verdi
Sala de Concerts
19:00 Concert per a violí de Mendelssohn
Sala 1 Pau Casals
1
11:00 Concert per a violí de Mendelssohn
Sala 1 Pau Casals
17:00 "Resurrecció" Mahler, simfonia núm. 2
Gran Teatre del Liceu

LMXJVSD
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Dis, 1 de Feb
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Format d'impressió
LMXJVSD
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5


Gràcies a PHP iCalendar