Clasica_familiar, barcelona-piano, default - Març de 2020

Març de 2020

Clasica_familiar, barcelona-piano, default Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
24
20:00 Carmina Burana
Sala 1 Pau Casals
20:00 Jörg Widmann, Tabea Zimmermann & Dénes Várjon
Sala de Concerts
20:00 Selvaggia fera
Casa Elizalde
20:00 Selvaggia fera (per Locus desperatus)
Sala d'actes Centre cívic Casa Elizalde
25
20:00 La clemenza di Tito
Gran Teatre del Liceu
20:00 “Trios barrocs i clàssics”
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
20:00 ConTrastes
Auditori Conservatori del Liceu
21:00 Tindersticks
Sala de Concerts
26
20:30 ENTRETIENS
El Forn de les Arts
27
19:00 Trobada #1. Temps Moderns
Barcelona - Institut Français
19:30 De Beethoven a Piazzolla (Duo Avalle – Schreiner)
Auditori del Centre cívic Urgell
20:00 La clemenza di Tito
Gran Teatre del Liceu
20:00 Schubert Lied III: Natalia Labourdette & Anastasia Timofeeva
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
21:00 Jam Session – Liceu Jazz Grup
Cafè Conservatori del Liceu
28
18:00 Cantata Mozart i els ratolins
Auditori Conservatori del Liceu
19:00 De Beethoven a Piazzolla (Duo Avalle – Schreiner)
Sala d'actes Centre civic Casa Golferichs
19:00 Trio Blanchard al Beethoven 250
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
20:00 Concert per a violí de Mendelssohn
Sala 1 Pau Casals
21:30 Wynton Marsalis & The Jazz at Lincoln Center Orchestra
Sala de Concerts
29
12:00 Cantata Mozart i els ratolins
Auditori Conservatori del Liceu
17:30 Guillermina Gallardo i Laia Armengol
MEAM
18:00 Cantata Mozart i els ratolins
Auditori Conservatori del Liceu
18:30 La Traviata de Verdi
Sala de Concerts
19:00 Concert per a violí de Mendelssohn
Sala 1 Pau Casals
1
11:00 Concert per a violí de Mendelssohn
Sala 1 Pau Casals
17:00 "Resurrecció" Mahler, simfonia núm. 2
Gran Teatre del Liceu
2
19:00 Conferència “Tot el que vibra és música?”
Petit Palau
20:00 De Beethoven a Piazzolla
Casa Elizalde
20:00 De Beethoven a Piazzolla (Duo Avalle – Schreiner)
Sala d'actes Centre civic Casa Elizalde
3
20:00 Lassus Quartett
Petit Palau
20:00 “Bach íntim: La petita crònica i el petit llibre d’Anna Magdalena Bach”
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
4
20:00 Alexander Melnikov, piano
Sala de Concerts
20:30 Simfonia Tità
Sala 1 Pau Casals
5
19:30 Fantasia i realitat (Meritxell Brugué)
Auditori del Centre cívic Urgell
20:00 Simone Young dirigeix Perianes
Sala 1 Pau Casals
6
19:00 La Dona en la música clàssica
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
20:00 Off Liceu
Gran Teatre del Liceu
20:00 Simone Young dirigeix Perianes
Sala 1 Pau Casals
7
12:30 Out of the (cage)
Sala 3 Tete Montoliu
17:30 Out of the (cage)
Sala 3 Tete Montoliu
19:00 Simone Young dirigeix Perianes
Sala 1 Pau Casals
8
11:30 Catalanesques
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
12:00 Misses de Haydn
Sala de Concerts
17:00 Xarxa Coral
Sala de Concerts
18:00 Cor Non Nobis i Eduald Dantí
Santa Maria del Remei de les Corts
19:00 Jove Capella Reial de Catalunya
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
9
20:00 Yuja Wang, piano
Sala de Concerts
20:00 Qui en secret escolta
Casa Elizalde
20:00 Qui en secret escolta (per Víctor Braojos)
Sala d'actes Centre civic Casa Elizalde
10
19:00 Carles Marigó i Cantoría
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
20:00 Arts Quartet
Petit Palau
20:00 “Recital de cant”
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
11
19:00 Noa Wildschut/ Simon Höfele/ João Barradas
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
20:00 Kaimerata Concerts
Conservatori del Liceu
12
19:00 Aris Quartett / Dudok Quartet / Esmé Quartet
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
19:00 Trobada #3. Orígens Clàssics
El Mirador del Palau
19:30 El Gran Tango (Les Mademoicelli)
Auditori del Centre cívic Urgell
20:00 Dalia Quartet
CC Pere Pruna
13
14
15
16
17
18
19
#ELLICEUACASA - Aida
20
#ELLICEUACASA - Madama Butterfly
21
#ELLICEUACASA - Roméo et Juliette
22
#ELLICEUACASA - Un ballo in maschera
19:00 Elisabet Franch
Instagram Live
23
#ELLICEUACASA - La traviata
20:00 Her Concertgebouw Amsterdam #EuropeMusicoftheday
Facebook de L'Auditori
24
#ELLICEUACASA - La bohème
19:00 Eduard Iniesta ens porta la música a casa
Instagram Live
20:00 Konserthuset Stockholm #EuropeMusicoftheday
Facebook de L'Auditori
25
#ELLICEUACASA - Macbeth
20:00 L'Auditori #EuropeMusicoftheday
Facebook de L'Auditori
20:30 Ignasi Cambra #IgnasiLive
Instagram Live
26
La consagració de la primavera de Stravinsky
Palau Digital
20:00 Elbphilharmonie Hamburg #EuropeMusicoftheday
Facebook de L'Auditori
20:30 Ignasi Cambra #IgnasiLive
Instagram Live
27
12:00 Gustavo Dudamel. 'Simfonies' de Beethoven
Palau Digital
20:00 Gulbenkian Foundation Lisbon #EuropeMusicoftheday
Facebook de L'Auditori
20:30 Ignasi Cambra #IgnasiLive
Instagram Live
28
18:30 Mozart a Praga
Sala de Concerts
29
12:00 El capità Noè i el seu zoo flotant
Sala de Concerts
18:00 La Traviata
MEAM
30
20:00 Philippe Herreweghe
Sala de Concerts
31
20:00 Sonya Yoncheva, soprano
Sala de Concerts
20:00 “Vespre schubertià”
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
1
19:00 Diàlegs amb música. 100 anys de l'Orquestra Pau Casals
Auditori del CCCB
2
19:00 Parlem de... 'Les estacions de Haydn'
Petit Palau
19:00 X Concert Beques Ferrer Salat
Auditori Conservatori del Liceu
19:30 Gatticativi
Auditori del Centre cívic Urgell
20:00 Paul McCreesh & Gabrieli Consort & Players
Sala de Concerts
3
19:00 Adriana Alcaide, música des de casa
Plataforma ZOOM
4
20:10 Athrodeel des de casa
5
20:10 Athrodeel des de casa

LMXJVSD
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Dij, 5 de Mar
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Format d'impressió
LMXJVSD
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3


Gràcies a PHP iCalendar