Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica - Juliol de 2018

Juliol de 2018

Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
25
20:30 #ÒperaGlam: Parelles embolicades
Teatre Eòlia
20:30 Khatia Buniatishvili, piano
Palau de la Música Catalana
26
19:30 Patricia Caicedo i Nikos Stavlas: 'Un món ideal'
Sala Mompou
20:00 Gisela Parodi, Aránzazu García i Marina Pelfort: 'Stabat Mater'
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
27
20:30 Mac McClure: 'Montsalvatge i amics'
Institut d'Estudis Nord-americans
20:30 Ballet de Monterrey: 'El llac dels cignes'
Teatre Tívoli
28
19:00 Les veus del Monestir: Vanessa Villanueva i Diego Linares
Monestir de Pedralbes
19:00 Musica i òpera nord-americana
Centre Cívic Navas
20:00 Ensemble Tríada: 'Cançons àrabs i sefardites'
Residència d'investigadors
20:30 Ballet de Monterrey: 'El llac dels cignes'
Teatre Tívoli
21:00 Maestros de la guitarra: Ekaterina Zaytseva
Basílica de Santa Maria del Pi
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
23:00 Petita Companyia Lírica
Palau Dalmases
29
19:00 Òpera i sarsuela: alumnes de l'Acadèmia Marshall
Centre cívic Pere Pruna
19:30 L'essència de La Traviata
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
19:30 José Lezcano, guitarra: 'Entre dos orillas'
Convent de Sant Agustí
19:30 Ana Belén Gómez, soprano-Anna Fernández, piano: "Locura de diva"
El forn de les arts-Privée
20:30 Ballet de Monterrey: 'El llac dels cignes'
Teatre Tívoli
21:00 Maestros de la guitarra: Manuel González
Basílica de Santa Maria del Pi
30
17:30 Alba Bosch i Marc Serra, veu i piano
MEAM
18:00 Ballet de Monterrey: 'El llac dels cignes'
Teatre Tívoli
19:00 Cor Vivaldi
Conservatori del Liceu
19:30 'Dones màgiques': cançons de dones compositores brasileres
Residència d'investigadors
21:00 Maestros de la guitarra: Barcelona 4 Guitars
Palau de la Música Catalana
21:00 L'OBC a la platja
Platja de Sant Sebastià
1
18:00 Ballet de Monterrey: 'El llac dels cignes'
Teatre Tívoli
19:00 Vespres d'Arnadí: "Divinitats: de Vivaldi a Bach"
Basílica Sant Just i Pastor
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
2
20:00 Lenine Santos: 'Cançons brasileres'
Biblioteca de Catalunya
3
19:30 Clara Rozo i Luis Miguel Meza: 'Casa de fado'
Residència d'investigadors
20:00 Anton Serra, flauta
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
4
19:30 Barcelona Festival of Song: cançons ibèriques i llatinoamericanes
Residència d'investigadors
20:30 Ballet de Monterrey: 'La bayadera'
Teatre Tívoli
21:30 Michael Andreas Haeringer
Nota79
5
19:30 Barcelona Festival of Song: concert de clausura
Biblioteca de Catalunya
20:30 Emili Brugalla, piano
Ateneu Barcelonès
20:30 Ballet de Monterrey: 'La bayadera'
Teatre Tívoli
6
20:30 Ballet de Monterrey: 'La bayadera'
Teatre Tívoli
7
18:00 Ballet de Monterrey: 'La bayadera'
Teatre Tívoli
20:30 Orquestra del Conservatori de Sant Cugat
Cripta de la Basílica de la Sagrada Família
8
11:00 Trio Triskel: "Goldberg Variations"
Església de l'Esperança
17:00 La favorite
Gran Teatre del Liceu
18:00 Ballet de Monterrey: 'La bayadera'
Teatre Tívoli
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
9
20:00 JONC i Manel Valdivieso
Palau de la Música Catalana
20:30 BPA 2018: Albert Attenelle
Casal del Metge
10
20:00 Caravaggio Piano Quartet
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20:00 La favorite
Gran Teatre del Liceu
11
19:00 Les veus del Monestir: gala lírica
Monestir de Pedralbes
20:00 La favorite
Gran Teatre del Liceu
12
21:00 ETHNO ORQUESTRA
Jardins del Recinte Modernista de l’Hospital de Sant Pau
13
19:30 Caravaggio Quartet
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
20:00 La favorite
Gran Teatre del Liceu
20:00 El Nus la Flor
Jamboree
20:30 BPA 2018: Charlotte Coulaud
Biblioteca de Catalunya
14
19:00 Lidia Taracena
Can Deu
19:30 Reinas de corazones
El forn de les Arts
20:00 La favorite
Gran Teatre del Liceu
21:00 Carmen
Palau de la Música Catalana
15
19:00 Vespres d'Arnadí: “Bach i Händel: una trobada”
Basílica Sant Just i Pastor
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
16
20:00 La favorite
Gran Teatre del Liceu
20:30 BPA 2018: Bruno Rigutto
Casal del Metge
17
20:00 Laura Pastor i Elena Chiavegato: piano a dues mans
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20:00 La favorite
Gran Teatre del Liceu
18
20:00 OBC: 'West Side Story'
L'Auditori
19
20:00 La favorite
Gran Teatre del Liceu
20:00 OBC: 'West Side Story'
L'Auditori
20:00 Festival Bachcelona: Cantates BWV 52, 174 i 207 de Bach
Palau de la Música Catalana
20
17:00 Festival Bachcelona: Flash Bach (I)
Filmoteca de Catalunya
19:00 Festival Bachcelona: Ensemble Baroque de Toulouse
Recinte Modernista de l'Hospital de Sant Pau
19:30 Coral Sant Jordi
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
20:00 La favorite
Gran Teatre del Liceu
21:00 Festival Bachcelona: Swing Bach
Recinte Modernista de l'Hospital de Sant Pau
21
18:00 Festival Bachcelona: conferència de Ton Koopman
Palau Baró de Quadras
20:00 La favorite
Gran Teatre del Liceu
20:00 Orquestra de Guitarres de Barcelona
Palau de la Música Catalana
20:00 Festival Bachcelona: Clara Pouvreau
Casa Vicens
22:00 Festival Bachcelona: Bachmosferes
Museu Frederic Marès
22
11:00 Visita Bach al Museu de la Música
Museu de la Música
16:30 Festival Bachcelona: Flash Bach (II)
Filmoteca de Catalunya
18:00 La favorite
Gran Teatre del Liceu
19:00 Festival Bachcelona: Bach per a nens
Palau de la Música Catalana
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
23
17:00 Festival Bachcelona: Joaquim Alabau, Joan Garrobé i Berta Vidal
Casa Catedral - Espai Riquer
18:00 Festival Bachcelona: Carine Tinney i Michael Harris
Palau Güell
19:30 Festival Bachcelona: Trio Fortuny
La Pedrera
21:00 Festival Bachcelona: Shunske Sato
Recinte Modernista de l'Hospital de Sant Pau
24
17:00 Festival Bachcelona: Flash Bach (III)
Filmoteca de Catalunya
20:00 La favorite
Gran Teatre del Liceu
20:00 Orquesta de cambra Germans Pla, Anton Serra i Domènec González de la Rubia
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
22:00 Festival Bachcelona: Philippe Turiot, acordió
Fundació Enric Miralles
25
26
27
19:30 Quartet Barcino
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
21:00 Carmen
Palau de la Música Catalana
28
21:00 The magic guitar
Palau de la Música Catalana
29
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
30
31
20:00 Anton Serra, Anna Mikulska i Philippe Argenty
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
1
2
21:00 The magic guitar
Palau de la Música Catalana
3
4
5
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana

LMXJVSD
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Dium, 1 de Jul
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Fòrum Barcelona Clàssica
Format d'impressió
LMXJVSD
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2


Gràcies a PHP iCalendar