Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica - Octubre de 2018

Octubre de 2018

Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
1
20:00 El Primer Palau: descobrint nous talents
Palau de la Música
2
20:30 Concierto de Aranjuez & 7º de Beethoven
Palau de la Música
3
11:30 La Banda ens apropa els paisatges musicals de Rússia
Sala 2 Oriol Martorell
18:30 El cinema i les boires musicals de l'Est
Llibreria Gilgamesh
4
11:30 La Banda ens apropa els paisatges musicals de Rússia
Sala 2 Oriol Martorell
19:30 20 pieces for solo Lute
Centre Cívic el Sortidor
20:00 Sir András Schiff
Palau de la Música
20:00 Rodríguez Valenzuela: 29
Sala 3 Tete Montoliu
20:30 Liebestod al Forn de les Arts
Forn de les Arts
21:00 La Banda a la Festa Major de Congrés
Parròquia Sant Pius X, Barcelona
22:00 Després del concert d'András Schiff
Sala d'assaig de l'Orfeó Català
5
19:00 La Banda a les festes de Montbau
Pla de Montbau Barcelona
19:30 Carles Marigó, piano
Jardí dels Tarongers-Casa Bartomeu
20:00 I Puritani
Gran Teatre del Liceu
20:30 La Patètica de Txaikovsky
Sala 1 Pau Casals
6
11:00 Marató al Club Wagner
Club Wagner
18:30 Chopin, Polònia i Dràcula
Palau de la Música
19:00 La Patètica de Txaikovsky
Sala 1 Pau Casals
7
11:00 La Patètica de Txaikovsky
Sala 1 Pau Casals
18:00 I Puritani
Gran Teatre del Liceu
19:00 La Banda a les festes de les Corts
Plaça de la Concòrdia
19:30 Música per al Cine d'Acció
Sala 1 Pau Casals
8
19:00 Conferència: La música i l'ànima de l'ancestre
Petit Palau
20:00 Laura Farré
Casa Elizalde
20:00 I Puritani
Gran Teatre del Liceu
20:00 El Primer Palau: descobrint joves talents
Palau de la Música
20:00 L'Òpera entre bambolines
Casa Orlandai
9
10
19:00 Parlem de música amb Sílvia Pujalte
Petit Palau
20:00 I Puritani
Gran Teatre del Liceu
20:00 Orquestra da Camera
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Simon Keenlyside & Malcolm Marineau
Palau de la Música
11
20:00 I Puritani
Gran Teatre del Liceu
20:00 Jurassic Parc a l'Auditori
Sala 1 Pau Casals
12
20:00 Jurassic Parc a l'Auditori
Sala 1 Pau Casals
20:00 Arkadiusz Bialic, orgue
Catedral de Santa Eulàlia
13
20:00 I Puritani
Gran Teatre del Liceu
20:00 Jurassic Parc a l'Auditori
Sala 1 Pau Casals
20:00 Sveta Tovstukha, violoncel
El Forn de les Arts
14
12:00 Mädchenchor Hannover & Cor de Noies de l’Orfeó Català
Petit Palau
17:00 I Puritani
Gran Teatre del Liceu
17:30 Quin gong!
Museu de la Música
17:30 Rachmaninov i Mussorgsky
Palau de la Música
15
19:00 Conferència: L'Instrument, màteria i filosofia
Petit Palau
20:00 El Primer Palau: descobrint joves talents
Palau de la Música
20:00 Duetto concertante
Casa Elizalde
16
20:00 I Puritani
Gran Teatre del Liceu
20:00 Eduard Mas, tenor, Marta Puig, piano
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
17
19:00 Segon tast de Lied a Jorquera Pianos
Jorquera Pianos
20:00 Juditha Triumphans
Sala 1 Pau Casals
18
19:30 La dona del renaixement
Centre Cívic el Sortidor
20:00 Candide, de Bernstein
Gran Teatre del Liceu
20:00 Clara Sunyent, veu, Daniel García, guitarra
El Forn de les Arts
19
17:00 Instal·lacions sonores
CCCB
19:00 Cobla Sant Jordi - Ciutat de Barcelona
Petit Palau
19:30 Carles Pachón, baríton, César Cortés, tenor i Soojeng Joo, piano
Jardí dels Tarongers
20:00 I Puritani
Gran Teatre del Liceu
20:00 Concert Ganta
CCCB
21:15 François Bayle: "La forma del soindo es una oreja"
CCCB
20
12:00 Mans a l'òpera!
Gran Teatre del Liceu
12:00 Toquem el Janggu!
Museu de la Música
17:00 Diàleg públic amb François Bayle
CCCB
18:30 Concert Convocatòria Zeppelin 2018
CCCB
19:00 La novena de Bruckner i Gubaidulina
Sala 1 Pau Casals
20:00 Concert Particles
CCCB
20:00 Candide, de Bernstein
Gran Teatre del Liceu
20:00 La Flauta Màgica al Palau
Palau de la Música
20:15 L'Orquestra Simfònica del Vallès i companyia
Catedral de Santa Eulàlia
21:15 Concert Dr. Zoppa
CCCB
21
10:30 Taller per a nadons
Sala 4 Alicia de Larrocha
11:00 Mans a l'òpera!
Gran Teatre del Liceu
11:00 La novena de Bruckner i Gubaidulina
Sala 1 Pau Casals
11:45 Taller per a nadons
Sala 4 Alicia de Larrocha
12:00 L'Orfeó Català
Palau de la Música
16:30 Taller per a nadons
Sala 4 Alicia de Larrocha
18:00 Marta Puig a la Pedrera
La Pedrera
18:00 I Puritani
Gran Teatre del Liceu
18:00 Romeu i Julieta de Tchaikovsky
Sala 1 Pau Casals
19:00 Schubert Lied I
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 Orquestra Barroca Catalana
Església de Sant Felip Neri
22
19:00 Conferència: So i essència. Natura i música
Palau de la Música
19:00 Visions sobre 'Kàtia Kabanova'
Club Wagner
20:00 El Primer Palau: descobrint joves talents
Palau de la Música
20:00 Complicitats
Casa Elizalde
23
20:00 Mercè Mestre, soprano, Anton Serra, flauta, Neus Devesa, piano
Reial Acadèmia de les Belles Arts de Sant Jordi
24
19:00 Fòrum Barcelona Clàssica
Club Wagner
20:30 Arcadi Volodos
Palau de la Música
25
19:00 Parlem de música amb Mercedes Conde
Palau de la Música
19:30 Burruezo & Medievalia Camerata
Centre Cívic el Sortidor
20:00 Cecilia Bartoli canta la Cenerentola
Palau de la Música
26
19:30 Daniela Salinas, piano
Jardí dels Tarongers
20:00 Simon Lepper, piano
ESMUC
20:30 La Missa de Bernstein
Sala 1 Pau Casals
27
19:00 La Missa de Bernstein
Sala 1 Pau Casals
28
10:30 Matí musical per a embarassades
Sala 4 Alicia de Larrocha
11:00 La Missa de Bernstein
Sala 1 Pau Casals
11:30 Poema d'amor a la terra
Sala 2 Oriol Martorell
12:00 Músiques del món
Palau de la Música
29
19:00 Conferència: El camí de la transcendència. Espiritualitat i música
Petit Palau
20:00 Grieg i Rachmaninov
Casa Elizalde
30
20:00 Rafa Roca, Piano
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
20:00 Cambra OBC 2
Sala 2 Oriol Martorell
31
1
2
18:00 Abans de néixer al Palau
Petit Palau
20:30 Clara Schumann, Mozart, Mendelssohn
Sala 1 Pau Casals
3
11:00 Bim, bom, nadons al Palau
Petit Palau
12:30 Bim, bom, nadons al Palau
Petit Palau
17:00 Bim, bom, nadons al Palau
Petit Palau
19:00 Synths: Thomas Lehn - Thomas Ankersmit + Keith Whitman
Fabra i Coats
19:30 Clara Schumann, Mozart, Mendelssohn
Sala 1 Pau Casals
4
11:00 Taller per a famílies "Ma, me, mi, Mozart"
Espai 5
11:00 Zig Zag, passets al Palau
Petit Palau
11:00 Clara Schumann, Mozart, Mendelssohn
Sala 1 Pau Casals
12:15 Taller per a famílies "Ma, me, mi, Mozart"
Espai 5
12:30 Zig Zag, passets al Palau
Petit Palau
17:00 Zig Zag, passets al Palau
Petit Palau
17:00 D'Ashur a Sevilla, el llaüt com a pont entre cultures
Gran Teatre del Liceu

LMXJVSD
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Dill, 1 de Oct
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Fòrum Barcelona Clàssica
Format d'impressió
LMXJVSD
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2


Gràcies a PHP iCalendar