Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica - Octubre de 2019

Octubre de 2019

Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
30
1
20:00 Programa per determinar
Real Academia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi
21:30 Òpera i Flamenc
Palau de la Música Catalana
2
19:00 Conferència “Lligats a l’encanteri”
Petit Palau
19:00 Dimecres ESMUC JAM a La Llanterna de L'Auditori
Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC)
3
18:00 Ferran Albrich i Jon Urdapilleta
Sala de Concerts
20:00 Ono: El Mandarí meravellós
Sala 1 Pau Casals
20:00 Lanièce & Louveau
Sant Pau Recinte Modernista · Sala Domènech i Montaner
4
20:00 Ono: El Mandarí meravellós
Sala 1 Pau Casals
20:00 Degout & Tiberghien
Sant Pau Recinte Modernista · Sala Domènech i Montaner
5
19:00 Ono: El Mandarí meravellós
Sala 1 Pau Casals
19:00 Alumnat d’Antiga de l'ESMUC
Esmuc
20:00 Turandot #LICEUUNDER35
Gran Teatre del Liceu
6
19:00 “La millor música de cinema en concert”
Auditori de Barcelona
19:30 Homenaje a Martha Graham. Ramon Humet
Sala 2 Oriol Martorell. L'Auditori
20:00 Paco Montalvo
Gran Teatre del Liceu
21:30 Òpera i Flamenc
Palau de la Música
7
20:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
20:00 Suite dels planetes & Suite dels planetes nans
Casaelizalde
8
11:00 Classe magistral sobre Shakuhachi i música japonesa
Esmuc
20:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
20:00 Recital de piano
Real Academia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi
9
19:00 Tast de Lied I: Zamudio & Sáenz
Jorquera Pianos
19:30 Per què té tanta força la música coral a Catalunya?
Sala d'Assaig del Cor del Palau de la Música
10
20:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
20:00 Beethoven: simfonies 3 i 5
Sala 1 Pau Casals
20:00 Rosen & Biel
Sant Pau Recinte Modernista · Sala Domènech i Montaner
20:00 Concert de piano al Paranimf de la Universitat de Barcelona
Esmuc
11
9:30 Seminaris oberts de Didàctica de l'instrument
Esmuc
18:30 Banda Simfònica de Barcelona
Centre Cívic Baró de Viver
20:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
20:00 Simon Trpceski: Rakhmàninov 2
Sala 1 Pau Casals
20:00 Quintet Mar del Plata
El Forn de les Arts - Privé. Carrer de Sant Gil, 4Bis
12
19:00 Simon Trpceski: Rakhmàninov 2
Sala 1 Pau Casals
13
11:00 Simon Trpceski: Rakhmàninov 2
Sala 1 Pau Casals
17:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
14
20:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
20:00 Poema harmónico
Casaelizalde
20:00 L’ÒPERA ENTRE BAMBOLINES. Turandot, de G. Puccini
Associació Cultural Casa Orlandai
15
20:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
20:00 Conert en trio
Real Academia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi
21:00 Francesco Tristano
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
16
20:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
20:00 Tinney & Tarrida
Sant Pau Recinte Modernista · Sala Domènech i Montaner
17
18:00 Víctor Braojos i Irene Mas
Petit Palau
19:00 Conferència “Les dones de la clàssica”
Petit Palau
20:00 Concert de bols tibetans
El Forn de les Arts-Privé
18
9:30 Seminaris oberts de Didàctica de l'instrument
Esmuc
19:30 DELIS DUO
Jardí dels tarongers
20:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
20:00 DUO DE GUITARRES
CC Pere Pruna
19
20:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
12:00 Mans a l'òpera.
Gran Teatre del Liceu
19:00 Markus Stenz i la Setena de Mahler
Sala 1 Pau Casals
20:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
20
10:30 Taller per a nadons
Sala 4 Alicia de Larrocha
11:00 Mans a l'òpera
Gran Teatre del Liceu
11:00 Markus Stenz i la Setena de Mahler
Sala 1 Pau Casals
11:45 Taller per a nadons
Sala 4 Alicia de Larrocha
16:00 Taller per a nadons
Sala 4 Alicia de Larrocha
17:15 Taller per a nadons
Sala 4 Alicia de Larrocha
18:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
18:00 Pacho Flores, el trompeta del moment
Sala 1 Pau Casals
18:00 Residències Musicals La Pedrera. Víctor Jiménez, contratenor (concert duet)
La Pedrera
18:00 Abans de néixer al Palau
Petit Palau
18:00 DE BACH A PIAZZOLLA
CC Trias i Peitx
21
20:00 Melodies dels quatre vents
Casaelizalde
22
20:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
20:00 Shuberttiada
Real Academia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi
23
19:00 Conferència de Glòria Bordons al Club Wagner
Club Wagner Barcelona
24
16:00 Management i producció musical
Esmuc
19:00 DANSES DEL MÓN
CC Navas
19:00 Ensemble de Música Contemporània de l’ESMUC
Petit Palau
20:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
20:00 Padullés & Fernández Aguirre
L’Auditori · Sala 4 Alicia de Larrocha
25
9:30 Seminaris oberts de Didàctica de l'instrument
Esmuc
20:00 Turandot
Gran Teatre del Liceu
20:00 Stabat Mater de Rossini
Sala 1 Pau Casals
21:00 Chicuelo- Marco Mezquida
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
26
12:30 Banda ampla
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
19:00 Stabat Mater de Rossini
Sala 1 Pau Casals
27
11:00 Stabat Mater de Rossini
Sala 1 Pau Casals
19:30 Royal Film Concert Orchestra
Sala 1 Pau Casals
20:00 NV de la Filharmònica de Nagoya
Casa d’espiritualitat Sant Felip Neri
28
20:00 En busca de la armonía perdida
Casaelizalde
29
20:00 Documental "4"
Sala 3 Tete Montoliu
20:00 Danses del Mon
Real Academia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi
20:00 Kemoklidze & Estrada
Gran Teatre del Liceu
30
20:00 Röschmann & Martineau
Sant Pau Recinte Modernista · Sala Domènech i Montaner
31
1
20:00 Malson abans de Nadal
Sala 1 Pau Casals
2
19:00 Malson abans de Nadal
Sala 1 Pau Casals
3
11:00 Malson abans de Nadal
Sala 1 Pau Casals
21:30 Òpera i Flamenc
Palau de la Música

LMXJVSD
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Dima, 1 de Oct
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Fòrum Barcelona Clàssica
Format d'impressió
LMXJVSD
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1


Gràcies a PHP iCalendar