Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica - Novembre de 2019

Novembre de 2019

Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
28
20:00 En busca de la armonía perdida
Casaelizalde
29
20:00 Documental "4"
Sala 3 Tete Montoliu
20:00 Danses del Mon
Real Academia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi
20:00 Kemoklidze & Estrada
Gran Teatre del Liceu
30
20:00 Röschmann & Martineau
Sant Pau Recinte Modernista · Sala Domènech i Montaner
31
1
20:00 Malson abans de Nadal
Sala 1 Pau Casals
2
19:00 Malson abans de Nadal
Sala 1 Pau Casals
3
11:00 Malson abans de Nadal
Sala 1 Pau Casals
21:30 Òpera i Flamenc
Palau de la Música
4
20:00 Anna Netrebko & Yusif Eyvazov
Gran Teatre del Liceu
20:00 Música de pel·lícula
Casaelizalde
5
20:00 Fills de les Muses
Real Academia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi
20:00 Tarragó & Trio Pedrell
Sant Pau Recinte Modernista · Sala Domènech i Montaner
20:00 Tristan Perich: SURFACE IMAGE
Sala 2 Oriol Martorell (L'Auditori de Barcelona)
6
19:00 Tast de Lied II: Ruiz & Govedarska
Jorquera Pianos
7
18:00 LA PETITA SERENATA NOCTURNA
CC Pere Pruna
19:00 Homenatge a Brossa al Club Wagner
Club Wagner Barcelona
19:00 LIDIA MORA & RUSELITO
CC Navas
19:30 DUO DIAMANT
CC Urgell
21:00 Ludovico Einaudi
Sala 1 Pau Casals
8
9:30 Seminaris oberts de Didàctica de l'instrument
Esmuc
18:00 LA BANDA SONORA
CC Trias i Peitx
19:00 L'OBC balla Ravel
Sala 1 Pau Casals
20:00 Schubert Lied I: Katharina Konradi & Eric Schneider
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
9
18:30 La Bohème de Puccini
Palau de la Música
10
11:30 Natures mortes i l'arpa de José Antonio Domené
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
17:00 Doña Francisquita
Gran Teatre del Liceu
18:00 Bill Viola: sessió de vídeos (I)
Petit Palau
20:00 Infante & Robaina
Espai EsKlandestino (antiga Galeria Carles Taché)
11
19:00 'Salomé' al Club Wagner
Club Wagner Barcelona
20:00 Doña Francisquita
Gran Teatre del Liceu
20:00 Beatrice Rana, piano
Sala de Concerts
20:00 L’última canzone
Casaelizalde
22:00 Estudis de Chopin
Sala d'assaig de l'Orfeó Català
12
20:00 Doña Francisquita
Gran Teatre del Liceu
20:00 “Concerto Venezia / La Serenissima”
Real Academia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi
20:00 La voix humaine
Sant Pau Recinte Modernista · Sala Domènech i Montaner
13
19:00 Parlem de... 'Kavakos & Gilbert & Elbphilharmonie'
Petit Palau
20:00 Kavakos, Gilbert & NDR Elbphilharmonie Orchester
Sala de Concerts
14
19:00 OFER RONEN QUINTET
CC Navas
19:30 Neus Plana i Maria Camahort Duo
CC Urgell
20:00 Armida Quartett
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
21:30 Djavan
Sala de Concerts
15
9:30 Seminaris oberts de Didàctica de l'instrument
Esmuc
19:00 Josep-Maria Balanyà
Ateneu Barcelonès
20:00 Doña Francisquita
Gran Teatre del Liceu
20:00 Vladimir Ashkenazy: La Mer
Sala 1 Pau Casals
20:00 Alder & van Herten & Kynoch
Sant Pau Recinte Modernista · Sala Domènech i Montaner
20:00 MÚSICA MEDIEVAL I RENAIXENTISTA. DUO SERAPHIM
CC Pere Pruna
21:00 La Locomotora Negra amb la Coral Sant Jordi
Sala de Concerts
16
12:30 Dandy & Kynoch
Museu de la Música
17:30 Música occitano-catalana al Palau de Mar.
Palau de Mar (Museu d'Història de Catalunya)
18:30 Tribut a John Williams
Sala de Concerts
19:00 Vladimir Ashkenazy: La Mer
Sala 1 Pau Casals
19:00 Presentació Bach Collegium Barcelona
MUHBA
20:00 Doña Francisquita
Gran Teatre del Liceu
17
11:00 Vladimir Ashkenazy: La Mer
Sala 1 Pau Casals
12:00 Cor de cambra del Palau
Petit Palau
18:00 Doña Francisquita
Gran Teatre del Liceu
18:00 Els sons de Gaudí. A dues bandes
Sala 1 Pau Casals
18:00 Bill Viola: sessió de vídeos (II)
Petit Palau
18:00 Residències Musicals La Pedrera. Miquel Ramos, clarinetista (concert de cambra)
La Pedrera
18:00 Opera Divas
Forn de les Arts - Privé
19:00 Scharfman & de Vera
CaixaForum Barcelona
19:00 Camins paral·lels
Església Sant Felip Neri
21:30 Òpera i Flamenc
Palau de la Música
18
20:00 Les couleurs de la chanson française.
Casaelizalde
20:30 Novena de Beethoven
Sala 1 Pau Casals
19
20:00 “Els quartets de Mozart”
Real Academia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi
20:00 Erraught & Loges & Kynoch
Sant Pau Recinte Modernista · Sala Domènech i Montaner
20:00 Jewish and Gypsy sounds
Forn de les Arts - Privé
20
19:00 La cultura, gratis?
Club Wagner
20:00 Concert de la Banda Simfònica del Conservatori Liceu
Auditori del Conservatori Liceu
21:00 Andrea Motis
Sala de Concerts
21
Jornades Ab Sentits
Esmuc
13:30 Concert Petits Conjunts del Conservatori Liceu
Conservatori Liceu
19:00 LA CHUNGA
CC Navas
19:00 Recital del pianista Lorenzo Pone
Sala d'actes Club Dr. Espriu
19:30 LLAÜT RENAIXENTISTA I GUITARRA BARROCA
CC Pere Pruna
20:00 Joan Seguí, orgue
Sala de Concerts
20:00 Samuel Peláez & Jan Antem
Restaurant 7 portes
20:00 Concert de l'Orquestra Clàssica del Conservatori Liceu
Auditori del Conservatori Liceu
22
9:30 Seminaris oberts de Didàctica de l'instrument
Esmuc
20:00 Nagy & Klovsky
Sant Pau Recinte Modernista · Sala Domènech i Montaner
20:00 MUSICIS NATURA. QUARTET MOANA
CC Pere Pruna
20:00 Concert de Cor de Cambra i Cor de Noies
Conservatori Liceu
23
10:30 Visitem i experimentem el Palau
Sala de Concerts i Petit Palau
12:00 Trencadís de cançons
Sala de Concerts
19:00 El castell de Barbablava
Sala 1 Pau Casals
24
11:00 El castell de Barbablava
Sala 1 Pau Casals
12:30 Farrés-Llongueras & Lehrbaumer
Espai EsKlandestino (antiga Galeria Carles Taché)
17:30 Gautier Capuçon & OCM
Sala de Concerts
18:00 Roque Baños: una banda de cine
Sala 1 Pau Casals
18:00 Bill Viola: sessió de vídeos (III)
Petit Palau
18:00 BCN BLIND CONCERTS
CC Trias i Peitx
20:00 Daniel Claret i Àlex Ramirez
Casa Sant Felip Neri
25
19:00 “Desmitificant Strauss” al Club Wagner
Club Wagner Barcelona
20:00 Angela Hewitt, piano
Sala de Concerts
20:00 Barbershop music
Casaelizalde
26
20:00 “La petita gran forma”
Real Academia Catalana de Belles Arts de Sant Jordi
27
20:00 Connolly & Drake
Sant Pau Recinte Modernista · Sala Domènech i Montaner
20:00 Piano Hausmusik
Forn de les Arts - Privé
28
11:00 Masterclass Antón García Abril i Rubén Fernández Aguirre
Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC)
15:30 Masterclass Antón García Abril i Rubén Fernández Aguirre
Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC)
19:00 AIRES GITANOS. Cicle Diversitats Culturals
CC Navas
19:30 Fuzzy Duo
CC Urgell
20:00 Ono dirigeix la cinquena de Txaikovski
Sala 1 Pau Casals
20:00 Concert Gran Ensemble del Liceu
Fundació Conservatori del Liceu
29
9:30 Seminaris oberts de Didàctica de l'instrument
Esmuc
11:00 Masterclass Antón García Abril i Rubén Fernández Aguirre
Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC)
15:30 Masterclass Antón García Abril i Rubén Fernández Aguirre
Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC)
19:00 JOVES INTÈRPRETS
CC Pere Pruna
20:00 Ono dirigeix la cinquena de Txaikovski
Sala 1 Pau Casals
30
10:00 BARCELONA DE CAMBRA
CC Pere Pruna
11:00 Masterclass Antón García Abril i Rubén Fernández Aguirre
Escola Superior de Música de Catalunya (ESMUC)
18:00 Bill Viola: sessió de vídeos (IV)
Petit Palau
19:00 Ono dirigeix la cinquena de Txaikovski
Sala 1 Pau Casals
20:30 El Concierto de Aranjuez
Sala de Concerts
1
18:00 L’ÒPERA VERDIANA
CC Trias i Peitx
18:30 Carmen de Bizet
Sala de Concerts
19:00 Vox Luminis: músiques vespertines
Sala 1 Pau Casals

LMXJVSD
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Dima, 5 de Nov
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Fòrum Barcelona Clàssica
Format d'impressió
LMXJVSD
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5


Gràcies a PHP iCalendar