Clasica_familiar, barcelona-piano, default - Gener de 2018

Gener de 2018

Clasica_familiar, barcelona-piano, default Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
1
20:00 Strauss Festival Orchestra
Gran Teatre del Liceu
2
12:00 Tot bufant
CaixaForum Barcelona
3
12:00 Tot bufant
CaixaForum Barcelona
4
12:00 Tot bufant
CaixaForum Barcelona
5
6
7
18:00 L'elisir d'amore
Gran Teatre del Liceu
8
21:00 Jove Orquestra Filharmònica Catalana i Melani Mestre
Palau de la Música Catalana
9
20:00 Albert Julià i Dani Garcia, saxo i piano
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20:00 L'elisir d'amore
Gran Teatre del Liceu
20:30 Anne-Sofie von Otter i Kristian Bezuidenhout
Palau de la Música Catalana
10
20:00 Poliuto
Gran Teatre del Liceu
11
20:00 Oriol Romaní i Elena Lasco, clarinet i piano
Academia Granados-Marshall
12
20:00 L'elisir d'amore
Gran Teatre del Liceu
13
12:00 Escola Coral de l'Orfeó Català
Palau de la Música Catalana
17:30 Pérez Molero & friends
Museu de la Música
20:00 Poliuto
Gran Teatre del Liceu
14
10:30 Matí musical per a embarassades
L'Auditori
17:30 Quin gong!
Museu de la Música
18:00 L'elisir d'amore
Gran Teatre del Liceu
15
20:30 Martha Argerich i Gabriele Baldocci, piano
Palau de la Música Catalana
16
20:00 Jesús Fernández Borraz i Maria-Neus Devesa: 'El viatge d'hivern'
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20:00 Orquestra Simfònica Estatal Ucraniana
Palau de la Música Catalana
20:00 M. Teresa Vert i Jaume Torrent, soprano i guitarra
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20:00 L'elisir d'amore
Gran Teatre del Liceu
20:15 Royal Opera House: 'Rigoletto'
Cinemes Cinesa, Balañà i Boliche
17
18
19:00 Conferència prèvia: Robert King
L'Auditori
20:00 L'elisir d'amore
Gran Teatre del Liceu
20:00 ONCA: Integral de Simfonies de Mendelssohn
Palau de la Música Catalana
20:00 La Traviata
Palau de la Música Catalana
20:00 Robert King & The King's Consort
L'Auditori
20:00 Lo speziale
Teatre Nacional de Catalunya
20:30 Sopars Lírics: Almudena Jal-Ladi
Restaurant 7 Portes
19
15:00 55è Concurs Tenor Viñas: prova final
Gran Teatre del Liceu
18:00 Orquesta Sinfónica Estatal Ucraniana
Palau de la Música Catalana
19:00 Alvin Lucier: 'No ideas but in things'
MACBA
20:00 Lo speziale
Teatre Nacional de Catalunya
20
12:00 Construïm un janggu
Museu de la Música
17:00 Romeu i Julieta al laberint màgic
Gran Teatre del Liceu
18:30 Orquestra Simfònica del Vallès: Mozart i 'Peer Gynt'
Palau de la Música Catalana
19:00 Yuja Wang & Chamber Orchestra of Europe
L'Auditori
20:00 Lo speziale
Teatre Nacional de Catalunya
21
11:00 Romeu i Julieta al laberint màgic
Gran Teatre del Liceu
12:00 Pablo Dopazo i Samuel Pedro Maíllo: els serpents del Barroc
Museu de la Música
17:30 Silenci, fem música
Museu de la Música
18:00 Residències Musicals La Pedrera: Sara Blanch
La Pedrera
18:00 55è Concurs Tenor Viñas: concert final
Gran Teatre del Liceu
18:00 Strauss Festival Orchestra
Palau de la Música Catalana
18:00 Banda Municipal de Barcelona
L'Auditori
19:00 Qvinta Essençia i Vespres d'Arnadí: Bach en la intimitat
Palau de la Música Catalana
19:30 Bernat Padrosa, guitarra: 'Catalans universals'
Nota79
22
18:30 Conferència: Sense por al segle XXI
Palau de la Música Catalana
19:00 Josep Bros, Elisabet Pons i Marco Evangelisti: napolitanes, àries i romances
Palau de la Música Catalana
20:00 L'elisir d'amore
Gran Teatre del Liceu
20:00 Liceu Cambra: Stefan Dohr
Conservatori del Liceu
20:15 Lluís Vidal i Mariona Vila: obra pianística i cançons
Conservatori Municipal de Música de Barcelona
23
9:30 Masterclass Liceu Cambra: Stefan Dohr
Conservatori del Liceu
20:00 Orquestra de Guitarres de Barcelona
Palau de la Música Catalana
24
9:30 Masterclass Liceu Cambra: Stefan Dohr
Conservatori del Liceu
20:00 L'elisir d'amore
Gran Teatre del Liceu
20:30 Albert Guinovart, piano
Palau de la Música Catalana
25
18:00 Granados, 4 diàlegs
Museu de la Música
19:30 Quartet Torner
Centre cívic Urgell
20:00 Presentació del CD "Glòria Villanueva. Obres per a piano"
Conservatori Municipal de Música de Barcelona
20:00 Tosca
Palau de la Música Catalana
20:00 Banda de l'ESMUC
UB
20:00 Música de conte
CC El Sortidor
20:30 Quatuor Van Kuijk
Palau de la Música Catalana
26
19:00 Miguel Gómez García i Carmen Santamaría Hernández: "Cants a la vida i a la mort"
Casa Golferichs
19:00 Cobla Sant Jordi i Edmond Colomer
Palau de la Música Catalana
19:30 Divendres Beethoven
Conservatori Municipal de Música de Barcelona
19:30 Solistes del Cor Vivaldi i Vivaldi Camerata
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
20:00 L'elisir d'amore
Gran Teatre del Liceu
21:00 OBC,Vadym Kholodenkho i Diego Martín-Etxebarría: Rachmàninov i Txaikovski
Teatre-Auditori de Sant Cugat
27
12:00 Museu de la Música: un cafè amb Vivaldi
Museu de la Música
12:30 Zoom
L'Auditori
17:00 Händel & friends
L'Auditori
17:30 Marga Cloquell i Marta Pujol: sarsuela i òpera
MEAM
18:00 Conferència prèvia: OBC
L'Auditori
19:00 OBC,Vadym Kholodenkho i Diego Martín-Etxebarría: Rachmàninov i Txaikovski
L'Auditori
20:00 'Il Campanello'
Teatre de Sarrià
28
9:00 Cor Francesc Valls
Sagrada Família // Catedral de Barcelona
10:30 Taller per a nadons
L'Auditori
11:00 Romeu i Julieta al laberint màgic
Gran Teatre del Liceu
11:00 OBC,Vadym Kholodenkho i Diego Martín-Etxebarría: Rachmàninov i Txaikovski
L'Auditori
11:00 Taller familiar: "Planeta Clarinet"
L'Auditori
12:30 Händel & friends
L'Auditori
17:30 Bufant sons
Museu de la Música
17:30 La parranda
Sala Montseny
17:30 Cor Jove de l'Orfeó Català: 'Rèquiem' de Guinovart
Palau de la Música Catalana
18:00 'Il Campanello'
Teatre de Sarrià
20:00 L'elisir d'amore
Gran Teatre del Liceu
21:00 Thomas Ospital, orgue
Palau de la Música Catalana
29
19:00 Conferència: Schumann Quartett, Mozart, Glass, Pärt i Schubert
Musitekton
20:00 Cum Cántico: cants de la Catalunya del Barroc
Casa Elizalde
20:30 Forma Antiqua
Palau de la Música Catalana
30
10:00 Masterclass Liceu Cambra: Pavel Vernikov i Svetlana Makarova (violí)
Conservatori del Liceu
19:00 Orquestra Simfònica de l'ESMUC
ESMUC
20:00 Enivia Muré, Àlex Vicens, Manuel Ruiz i Lluís Jiménez Vicens: 'Àries de l'òpera Andrea Chénier'
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20:00 Carmen
Palau de la Música Catalana
20:30 Òscar Alabau i Jean-Sélim Abdelmoula, violoncel i piano
Palau de la Música Catalana
31
10:00 Masterclass Liceu Cambra: Pavel Vernikov i Svetlana Makarova (violí)
Conservatori del Liceu
19:00 Conjunt de música antiga de l'ESMUC
ESMUC
1
18:00 Granados, 4 diàlegs
Museu de la Música
19:30 Duo Project: violí i piano
Centre cívic Urgell
20:00 Philippe Herreweghe i Collegium Vocale Gent
L'Auditori
20:30 Schumann Quartett
Palau de la Música Catalana
2
20:30 Piotr Beczala
Palau de la Música Catalana
20:30 OBC, Martin Frost i James Feddeck
L'Auditori
3
10:00 In-Museu
Museu de la Música
18:30 Orquestra Simfònica del Vallès: 'Pere i el llop', amb Brodas Bros
Palau de la Música Catalana
19:00 OBC, Martin Frost i James Feddeck
L'Auditori
4
10:30 Visitem i experimentem el Palau
Palau de la Música Catalana
10:30 Big Bang Beethoven
Palau de la Música Catalana
11:00 OBC, Martin Frost i James Feddeck
L'Auditori
11:00 Taller familiar: "Planeta Clarinet"
L'Auditori
12:00 Cor de Cambra del Palau de la Música, José Menor, Joan Seguí i Òscar Payà
Palau de la Música Catalana
17:30 Quin gong!
Museu de la Música
17:30 Orquestra Camera Musicae, Salvador Mas i Lluís Claret
Palau de la Música Catalana
18:00 Banda Municipal de Barcelona: 'El senyor dels anells'
L'Auditori

LMXJVSD
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Dima, 16 de Gen
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Format d'impressió
LMXJVSD
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4


Gràcies a PHP iCalendar