Clasica_familiar, barcelona-piano, default - Febrer de 2018

Febrer de 2018

Clasica_familiar, barcelona-piano, default Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
29
19:00 Conferència: Schumann Quartett, Mozart, Glass, Pärt i Schubert
Musitekton
20:00 Cum Cántico: cants de la Catalunya del Barroc
Casa Elizalde
20:30 Forma Antiqua
Palau de la Música Catalana
30
10:00 Masterclass Liceu Cambra: Pavel Vernikov i Svetlana Makarova (violí)
Conservatori del Liceu
19:00 Orquestra Simfònica de l'ESMUC
ESMUC
20:00 Enivia Muré, Àlex Vicens, Manuel Ruiz i Lluís Jiménez Vicens: 'Àries de l'òpera Andrea Chénier'
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20:00 Carmen
Palau de la Música Catalana
20:30 Òscar Alabau i Jean-Sélim Abdelmoula, violoncel i piano
Palau de la Música Catalana
31
10:00 Masterclass Liceu Cambra: Pavel Vernikov i Svetlana Makarova (violí)
Conservatori del Liceu
19:00 Conjunt de música antiga de l'ESMUC
ESMUC
1
18:00 Granados, 4 diàlegs
Museu de la Música
19:30 Duo Project: violí i piano
Centre cívic Urgell
20:00 Philippe Herreweghe i Collegium Vocale Gent
L'Auditori
20:30 Schumann Quartett
Palau de la Música Catalana
2
20:30 Piotr Beczala
Palau de la Música Catalana
20:30 OBC, Martin Frost i James Feddeck
L'Auditori
3
10:00 In-Museu
Museu de la Música
18:30 Orquestra Simfònica del Vallès: 'Pere i el llop', amb Brodas Bros
Palau de la Música Catalana
19:00 OBC, Martin Frost i James Feddeck
L'Auditori
4
10:30 Visitem i experimentem el Palau
Palau de la Música Catalana
10:30 Big Bang Beethoven
Palau de la Música Catalana
11:00 OBC, Martin Frost i James Feddeck
L'Auditori
11:00 Taller familiar: "Planeta Clarinet"
L'Auditori
12:00 Cor de Cambra del Palau de la Música, José Menor, Joan Seguí i Òscar Payà
Palau de la Música Catalana
17:30 Quin gong!
Museu de la Música
17:30 Orquestra Camera Musicae, Salvador Mas i Lluís Claret
Palau de la Música Catalana
18:00 Banda Municipal de Barcelona: 'El senyor dels anells'
L'Auditori
5
20:00 Les Goûts Réunis: sonates franceses i italianes
Casa Elizalde
6
7
20:15 Royal Opera House: 'Tosca'
Cinemes Cinesa, Balañà i Boliche
20:30 Benjamin Alard: integral de l'obra per a teclat sol de J.S.Bach
Palau de la Música Catalana
8
18:00 Granados, 4 diàlegs
Museu de la Música
19:30 Duet Almirón-Reguera: violí i piano
Centre cívic Urgell
20:00 Oksana Shymanska i Ayako Fujiki
Academia Granados-Marshall
20:30 Benjamin Alard: integral de l'obra per a teclat sol de J.S.Bach
Palau de la Música Catalana
9
19:00 Karolis Biveinis i Eduard Raventós: 'Imatges sonores'
Fort Pienc
19:00 FexArt Trio: sarsuela i òpera
Fort Pienc
10
16:00 Orfeó Català, Cors del Palau de la Música i Simon Halsey: 'Carmina Burana'
Palau de la Música Catalana
17:30 Pérez Molero & friends
Museu de la Música
18:30 Orquestra Simfònica del Vallès i Cor Jove de l'Orfeó Català
Palau de la Música Catalana
11
18:00 Arts Symphony Orchestra
Teatre de Sarrià
12
10:00 Masterclass Liceu Cambra: Sophie Dartilogue (fagot)
Conservatori del Liceu
19:00 Grans directors d'orquestra del segle XX: Sergiu Celibidache
CaixaForum Barcelona
13
19:00 Conferència: 'Roméo et Juliette'
Ateneu Barcelonès
20:00 Indira, Carlos Murias i Manuel Ruiz
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20:00 La Traviata
Palau de la Música Catalana
20:00 Liceu Jove: 'conTrastes'
Conservatori del Liceu
20:30 Orquestra Simfònica del Teatre Mariinsky, Cor Ibercamera i Valery Gergiev: 'Segona' de Mahler
L'Auditori
14
19:00 Seminari Beethoven: Jonathan Brown i Eudald Buch
L'Auditori
20:00 Roméo et Juliette
Gran Teatre del Liceu
15
18:00 Granados, 4 diàlegs
Museu de la Música
19:30 Duet de flautes 2.26
Centre cívic Urgell
20:00 Liceu Jove: 'Pianíssim I'
Conservatori del Liceu
20:00 Patricia Kopatchinskaja i Polina Leschenko
L'Auditori
20:15 Winterlied: La pell de brau
Institut Goethe
16
19:00 Tempo Quartet
Fort Pienc
19:30 Duo Bruyères: flauta i piano
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
20:00 London City Quartet: VII cicle de música David Bozzo
Reial Club Marítim de Barcelona
20:30 OBC,Nikolaj Znaider i Kazushi Ono: Centenari Bernstein
L'Auditori
17
12:00 Planeta Clarinet
L'Auditori
12:00 Museu de la Música: un cafè amb Vivaldi
Museu de la Música
17:30 Des d'aquell dia les trompes són recargolades
Museu de la Música
17:30 Amparo Lacruz: 'Suites' de J.S. Bach
MEAM
18:00 IT Dansa
Teatre-Auditori de Sant Cugat
19:00 OBC,Nikolaj Znaider i Kazushi Ono: Centenari Bernstein
L'Auditori
20:00 Roméo et Juliette
Gran Teatre del Liceu
20:00 London City Quartet: VII cicle de música David Bozzo
Casa de la Cultura
18
10:30 Planeta Clarinet
L'Auditori
11:00 OBC,Nikolaj Znaider i Kazushi Ono: Centenari Bernstein
L'Auditori
17:30 Orquestra Camera Musicae i Sayaka Shoji
Palau de la Música Catalana
17:30 Silenci, fem música
Museu de la Música
18:00 Residències Musicals La Pedrera: Adrián Blanco
La Pedrera
18:00 Banda Municipal de Barcelona: John Williams
L'Auditori
19:00 Solistes de l'Orquesta Barroca de Sevilla
CaixaForum Barcelona
19:30 Bernat Padrosa, guitarra: 'El cant dels ocells'
Nota79
19
19:00 Grans directors d'orquestra del segle XX: Claudio Abbado
CaixaForum Barcelona
20:00 Jonathan Camps i Dani Garcia: contrabaix i piano
Casa Elizalde
20:00 Roméo et Juliette
Gran Teatre del Liceu
20
20:00 Ximena Agurto, Eduardo Javier i Efrem García Salinas
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20:00 Cor i Orquestra del Liceu: 'Rèquiem' de Verdi
Palau de la Música Catalana
21
20:00 Concert: Jazz Noces Fígaro
Conservatori del Liceu
22
19:30 Jacob Cordover, guitarra
Centre cívic Urgell
20:00 Roméo et Juliette
Gran Teatre del Liceu
20:00 Concert: Jazz Noces Fígaro
Conservatori del Liceu
20:15 Winterlied: Romàntics i post-romàntics alemanys
Institut Goethe
20:30 Sopars Lírics: Lluís Calvet
Restaurant 7 Portes
23
19:00 Oriol Mallart i Carme Santamaria: 'El cicle de l'aigua'
Fort Pienc
19:00 Bernat Padrosa
Casa Luthier
19:30 Elisabet Franch i Josep Buforn: flauta i piano
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
20:00 Off Liceu: Osias Wilenski, Benet Casablancas i Antoni Ros-Marbà
Gran Teatre del Liceu. Espacio Foyer
24
17:00 Toquem el janggu
Museu de la Música
20:00 Roméo et Juliette
Gran Teatre del Liceu
25
12:00 Granados plays Granados
Museu de la Música
17:30 Silenci, fem música
Museu de la Música
18:00 Maria Goso
Teatre de Sarrià
19:00 BZM: Cantata BWV 170 i BWV225 amb Carlos Mena i solistes de la Beca Bach
L'Auditori
19:30 Jordi Cortada, tenor: cançó catalana
Nota79
26
19:00 Grans directors d'orquestra del segle XX: Carlos Kleiber
CaixaForum Barcelona
20:00 Joel Bardolet i Marc Heredia, violí i piano
Casa Elizalde
27
20:00 Anton Serra i Jordi Romero, flauta i piano
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20:00 Roméo et Juliette
Gran Teatre del Liceu
28
20:00 Kaimerata: 8ª temporada
Conservatori del Liceu
20:15 Royal Opera House: 'El conte d'hivern'
Cinemes Cinesa, Balañà i Boliche
1
20:00 Josep Maria Colom
Academia Granados-Marshall
2
19:00 Duet 2.0
Fort Pienc
20:00 Roméo et Juliette
Gran Teatre del Liceu
3
4
17:00 Roméo et Juliette
Gran Teatre del Liceu
17:30 Quin gong!
Museu de la Música

LMXJVSD
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Dij, 15 de Feb
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Format d'impressió
LMXJVSD
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1


Gràcies a PHP iCalendar