Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica - Maig de 2018

Maig de 2018

Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
30
1
17:30 Matthias Goerne, Juan de la Rubia i Freiburger Barockorchester
Palau de la Música Catalana
2
20:00 Demon
Gran Teatre del Liceu
20:30 Igor Levit
Palau de la Música Catalana
3
18:00 Conferència: 'L'orgue, un rei desconegut'
Centre cívic Josep M. Trias i Peitx
18:30 Lletra i música: Jaume Cabré
Museu de la Música
20:15 Royal Opera House: 'Manon'
Cinemes Cinesa, Balañà i Boliche
4
20:00 Orquestra de Cambra Catalana, Pau Codina i Joan Pàmies: concert de primavera
Centre cívic Pere Pruna
5
11:00 Taller familiar: "Pica-so"
L'Auditori
12:00 Els músics de Bremen
Gran Teatre del Liceu
12:00 Sonets de joguina
L'Auditori
12:00 Itinerari musical participatiu: passeig amb personatges d'òpera
Plaça del Consell de la Vila
12:30 Vaivé amb Brodas Bros
L'Auditori
17:30 Connecta't a l'Antiga: Manfredo Kraemer
Museu de la Música
20:00 Demon
Gran Teatre del Liceu
21:00 Maestros de la guitarra: Barcelona 4 Guitars
Palau de la Música Catalana
6
10:30 Sonets de joguina
L'Auditori
11:00 Taller familiar: "Pica-so"
L'Auditori
11:00 Entre Tallers i Museus
Museu de la Música
11:30 Banda Municipal de Barcelona, Clara Cernat i Salvador Brotons
L'Auditori
17:30 Les descobertes de l'Orsina
Museu de la Música
18:00 Els músics de Bremen
Gran Teatre del Liceu
18:00 Modest Moreno, orgue
Església de Santa Maria del Remei
19:00 Roberto Devereux
Teatre de Sarrià
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
7
19:00 Cobla Sant Jordi-Ciutat de Barcelona: 80è aniversari Antoni Ros-Marbà
Palau de la Música Catalana
20:00 L'òpera entre bambalines: 'Manon Lescaut'
Casa Orlandai
8
20:00 Demon
Gran Teatre del Liceu
20:00 Torner Quartet
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20:30 Sergey i Lusine Khachatryan, violí i piano
Palau de la Música Catalana
20:30 Thomas Dunford
Palau de la Música Catalana
9
17:30 Contes d'opera
Biblioteca Sant Gervasi - Joan Maragall
18:30 Conferència: "Rossini, el bon vivant de la música"
Biblioteca Clarà
19:00 Helena Ressurreição i Elisabet Barroso: concert-recorregut operístic
Centre cívic Sarrià
19:30 Néstor Pindado, Mercedes Gancedo i Josep Buforn: "Diverses cares de l'òpera"
Centre cívic Vila Florida
10
17:30 Audició comentada: "Faust, 200 aniversari del naixement de Charles Gounod"
Casal de Gent Gran Can Fàbregas
18:00 Òpera en ruta: 'La Ventafocs' familiar
Centre Cívic Pere Pruna
19:00 Musicant Picasso
Museu Picasso
19:00 Concerts final de màster ESMUC
ESMUC
19:30 Conferència: 'Parlem de música'
Palau de la Música Catalana
20:00 Piano Quintet Masterpieces
L'Auditori
20:00 Liceu Jove: 'Piano Maestoso'
Conservatori del Liceu
20:30 Radu Lupu
Palau de la Música Catalana
11
13:00 Concerts final de màster ESMUC
ESMUC
17:30 Assumpta Cribillers i Germán de la Riva: "Camí de l'òpera" (familiar)
Centre cívic Vallvidrera
17:30 Òpera en ruta: L'òpera mola (familiar)
Casa Orlandai
17:30 Orquestra Camera Musicae i Albrecht Mayer
Palau de la Música Catalana
18:00 Òpera en ruta: "Una tarda d'òpera"
Biblioteca Clarà
19:30 Maria Amparo García Vilanova
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
19:30 Òpera en ruta: 'Bojos per l'òpera'
Centre Cívic Can Castelló
20:00 Òpera en ruta: 'De l'òpera al cabaret'
Centre Cívic Pere Pruna
20:00 Òpera en ruta: 'Le donne di Mozart'
Espai Putxet
20:00 Demon
Gran Teatre del Liceu
20:00 Orquestra de Cadaquès, Denis Kozhukhin i Vladimir Ashkenazy
Palau de la Música Catalana
20:30 OBC,Lise Davidsen i Marc Albrecht: Wagner i Bruckner
L'Auditori
12
10:30 Pica-so
L'Auditori
12:00 Cor Vivaldi
Museu de la Música
17:30 La Inegalité
MEAM
17:30 Visita Bach al Museu de la Música
Museu de la Música
18:30 Percussionistes ESMUC: 'Persephassa'
Pati de la Model
19:00 OBC,Lise Davidsen i Marc Albrecht: Wagner i Bruckner
L'Auditori
20:00 Òpera en ruta: 'L'inganno felice'
Teatre de Sarrià
21:00 Maestros de la guitarra: Barcelona 4 Guitars
Palau de la Música Catalana
13
10:30 Matí musical per a embarassades
L'Auditori
10:30 Pica-so
L'Auditori
11:00 OBC,Lise Davidsen i Marc Albrecht: Wagner i Bruckner
L'Auditori
11:30 Emmanuel Balssa, viola d'arc
Museu de la Música
17:30 Silenci, fem música
Museu de la Música
19:30 Ferran Cullell, Santiago Blanco i Sergio Sandí: concert a tres pianos
Nota79
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
14
10:00 Concerts final de màster ESMUC
ESMUC
19:30 Conferència: 'Parlem de música'
Palau de la Música Catalana
20:00 Duet Élégie, violí i piano
Casa Elizalde
20:15 Cicle jove de concerts
Conservatori Municipal de Música de Barcelona
20:30 Orquesta de Paris, Maria Joao Pires i Daniel Harding: 'Tercera' de Brahms
L'Auditori
20:30 William Christie i Les Arts Florissants
Palau de la Música Catalana
15
14:30 Concerts final de màster ESMUC
ESMUC
18:30 Òpera en ruta: "La presència de l'òpera en el cinema"
Biblioteca Josep Miracle
19:00 Conferència: 'Obertura'
La Casa de la Seda
19:30 Markus Placci i Alba Ventura: homenatge a Jordi Cervelló
Casal del Metge
20:00 Jesús Navarro, Salvador Molins i Carles Puig: recital de cant
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20:30 OBC Cambra
L'Auditori
21:00 Russian Musical Chamber Ensemble "Victòria"
Palau de la Música Catalana
16
12:30 Concerts final de màster ESMUC
ESMUC
18:30 Conferència: "Rossini, el bon vivant de la música"
Biblioteca Clarà
20:00 Le songe
Gran Teatre del Liceu
17
12:30 Concerts final de màster ESMUC
ESMUC
20:00 Xavier Sabata i Francisco Poyato: 'Winterreise'
L'Auditori
20:00 Dijous Concert: Fagots Club Barcelona
Conservatori Municipal de Música de Barcelona
20:00 Le songe
Gran Teatre del Liceu
20:00 La Traviata
Palau de la Música Catalana
20:30 Emmanuel Tjeknavorian, violí
Palau de la Música Catalana
21:30 Clàssic vs. flamenco: Bernat Padrosa i Pedro Javier González
Nota79
18
10:00 Concerts final de màster ESMUC
ESMUC
13:00 Concert Setmana de l'Arquitectura
Pavelló Mies van der Rohe
16:00 Concerts final de màster ESMUC
ESMUC
19:00 Taller musical durant l'embaràs: abans de néixer, al Palau
Palau de la Música Catalana
19:30 Oriana Singers i cor de cambra Diatonic
Centre cívic Pere Pruna
20:00 Jordi López Jové
Centre cívic Josep M. Trias i Peitx
20:00 Iniciativa 88 Tecles
Pianos Puig
20:00 Le songe
Gran Teatre del Liceu
20:00 BCN Modern Ensemble
L'Auditori
19
11:00 Bim Bom, nadons al Palau
Palau de la Música Catalana
17:00 Toquem el janggu
Museu de la Música
17:00 Le songe
Gran Teatre del Liceu
17:30 Natalia Salom i Jesús López Blanco, veu i piano
MEAM
18:30 Orquestra Simfònica del Vallès: Beethoven heroic
Palau de la Música Catalana
19:00 Núria Belmonte i Sabina Martínez, clarinet i piano
19:00 OBC, Ensemble Intercontemporain i Kazushi Ono
L'Auditori
19:00 La nit dels Museus: visita al Museu de la Música
Museu de la Música
20:00 'L'inganno felice'
Teatre de Sarrià
20:30 Santi Mirón, viola de gamba
Espai Ku
21:00 Solo Piano
El Teatre més petit del món
20
11:00 Zig Zag, passets al Palau
Palau de la Música Catalana
11:00 OBC, Ensemble Intercontemporain i Kazushi Ono
L'Auditori
18:00 Residències Musicals La Pedrera: Adrián Blanco
La Pedrera
18:00 Plácido Domingo, Ana María Martínez i Orquestra Simfònica del Teatre del Liceu
Gran Teatre del Liceu
18:00 Trio Desconcierto: danses del món
Centre cívic Josep M. Trias i Peitx
18:00 'L'inganno felice'
Teatre de Sarrià
18:00 BZM: Motets BWV 228 i 229 de J.S.Bach
Santa María del Pi
18:00 Maig Coral del Barcelonès: Cor Universitat de Barcelona, Orfeó Barcelonès i Cor Creixent
Capella de Santa Àgata
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
21
22
19:00 Club de lectura: la poesia d'Emily Dickinson
Palau de la Música Catalana
20:00 Artemps Quartet
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
23
19:00 Seminari Beethoven: Jonathan Brown i Joan Ramon Salamó
L'Auditori
19:00 Cicle Hammerklavier: Oda Voltersvik
Jorquera Pianos
19:00 Anna Farrés i Ricardo Estrada: 'Springtime'
Casa Golferichs
19:00 Atempo: audició de vent
Can Deu
20:30 Cor de la Facultat de Farmàcia
Parroquia de Pedralbes (Santa Maria Reina)
24
14:30 Concerts final de grau i màster ESMUC
ESMUC
19:00 Conferència: 'Empremtes en el temps'
Palau de la Música Catalana
19:30 Burruezo & Nur Camerata: 'Un sufí del segle XXI'
Centre Cívic El Sortidor
20:00 Dijous Concert: Big Band Bruc
Conservatori Municipal de Música de Barcelona
20:00 Grup de saxòfons amb Albert Julià
Conservatori del Liceu
20:00 Orquestra i Cor de la Universitat de Barcelona
Paranimf de la UB
20:30 Jean-Efflam Bavouzet
Palau de la Música Catalana
21:00 Maestros de la guitarra: Ekaterina Zaytseva
Basílica de Santa Maria del Pi
23:00 Petita Companyia Lírica
Palau Dalmases
25
19:00 Quartet Lila: Messiaen
Fort Pienc
19:30 Patricia de No i Manuel Sánchez, flauta i guitarra
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
20:00 Rosa Mari Ramírez i Rosa María Abella, veu i piano
Centre cívic Pere Pruna
20:30 Quartet Casals
L'Auditori
20:30 Cor de la Facultat de Farmàcia
Sant Pau del Camp
26
12:00 Museu de la Música: un cafè amb Vivaldi
Museu de la Música
17:30 Maria Casado i Viviana Salisi, veu i piano
MEAM
19:00 Euskal Barrokensemble
L'Auditori
19:00 Coral Càrmina
Església Adventista del 7è dia
19:30 Conferència: 'Parlem de música'
Palau de la Música Catalana
20:30 John Adams, Orfeó Català, cors del Palau de la Música i OBC
Palau de la Música Catalana
20:30 Adolfo Osta i Adriana Alcaide, veu i violí històric
Espai Ku
27
10:30 Taller per a nadons
L'Auditori
12:00 Escola Coral de l'Orfeó Català
Palau de la Música Catalana
17:30 Silenci, fem música
Museu de la Música
17:30 Amics de la Sarsuela de Gràcia: 'La legió d'honor'
Sala Montseny
18:00 Banda Municipal de Barcelona: Leonard Bernstein
L'Auditori
18:00 Maig Coral del Barcelonès: Preludi d'Amics de la UNESCO, Coral Espígol i Cor Aurica
Capella de Santa Àgata
19:00 Manel Sánchez Riera, guitarra
Recinte Modernista del Hospital de Sant pau
19:00 John Adams i Attacca Quartet
Palau de la Música Catalana
19:00 Quartet Casals
L'Auditori
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
28
9:30 Concurs Internacional de Música de Les Corts - Fase selecció de cant
Centre d'estudis A tempo
10:30 Concerts final de grau ESMUC
ESMUC
19:00 Orquestra de Girona, Gemma Humet i Xavier Puig
Palau de la Música Catalana
19:00 Premi Internacional Joan Guinjoan: bcn216
L'Auditori
20:00 Neus Plana i Maria Camahort: 'Més enllà de la partitura'
Casa Elizalde
20:15 Cicle jove de concerts
Conservatori Municipal de Música de Barcelona
21:00 Maestros de la guitarra: Xavier Coll
Basílica de Santa Maria del Pi
29
9:30 Concurs Internacional de Música de Les Corts - Fase selecció instrumental
Centre d'estudis A tempo
11:00 Concerts final de grau ESMUC
ESMUC
18:00 'Cavalleria rusticana'
Teatre de Sarrià
20:00 Quartet Casals
L'Auditori
20:00 Artem Trio
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
30
18:00 Concurs Internacional de Música de Les Corts - Semifinal de cant
Centre Cívic Can Deu
20:00 Quartet Casals
L'Auditori
31
18:00 Concurs Internacional de Música de Les Corts - Semifinal instrumental
Centre Cívic Can Deu
19:00 Conferència 'Manon Lescaut'
Centre cívic Pere Pruna
19:00 Les veus del Monestir: Helena Resurreiçao
Monestir de Pedralbes
19:00 Audición comentada: Sinfonía 'Júpiter' de Mozart
Centre cívic Can Verdaguer
19:00 Mercedes Gancedo i Bernardo Rambeaud, veu i guitarra
Centre Cívic Navas
19:30 Duo del Mar
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
19:30 José Alberto Aznar: 'La primavera desperta la lírica'
Centre Cívic El Sortidor
20:00 Conferència: 'Bach, Händel i amics'
Academia Granados-Marshall
20:00 Duo 7+3
CC Cotxeres Borrell
20:30 Olga Peretyatko i Giulio Zappa, veu i piano
Palau de la Música Catalana
21:00 Maestros de la guitarra: Manuel González
Basílica de Santa Maria del Pi
23:00 Petita Companyia Lírica
Palau Dalmases
1
19:00 Cicle de concerts joves
Centre cívic Pere Pruna
19:00 Trio Lignum
Fort Pienc
19:30 Marga Cloquell i Marta Pujol, veu i piano
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
20:00 Elisabeth Vera i Carolina Santiago
Pianos Puig
20:00 Off Liceu: Tomás Peire, Núria Giménez i Arnau Tordera
Gran Teatre del Liceu. Espacio Foyer
20:30 OBC i Kazushi Ono: 'Rèquiem' de Dvórak
L'Auditori
21:00 Maestros de la guitarra: Manuel González
Basílica de Santa Maria del Pi
2
11:00 Colors i més colors
Palau de la Música Catalana
17:30 Wduet: piano, clarinet i viola
MEAM
17:30 Sonanta Duo de guitarres
MEAM
18:00 Concurs Internacional de Música de Les Corts
Auditori AXA
19:00 OBC i Kazushi Ono: 'Rèquiem' de Dvórak
L'Auditori
19:00 Dos de Lis: "Arrels"
Casa Luthiers
21:00 Solo Piano
El Teatre més petit del món
3
10:15 Concert per a nadons
L'Auditori
11:00 OBC i Kazushi Ono: 'Rèquiem' de Dvórak
L'Auditori
12:00 Carilló del Palau de la Generalitat: 'Les quatre estacions'
Palau de la Generalitat
17:30 Silenci, fem música
Museu de la Música
18:00 Cor de Cambra Femení Scherzo, Albert Guinovart i Jordi Casas
Palau de la Música Catalana
18:00 Trio Barroc del Cafè
Centre cívic Josep M. Trias i Peitx
18:00 Maig Coral del Barcelonès: Cor Llevant i Cor Tessàlia
Capella de Santa Àgata
19:00 Albert Cano Smit
Ateneu Barcelonès
21:00 Maestros de la guitarra: Manuel González
Basílica de Santa Maria del Pi
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana

LMXJVSD
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Dij, 17 de Mai
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Fòrum Barcelona Clàssica
Format d'impressió
LMXJVSD
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1


Gràcies a PHP iCalendar