Clasica_familiar, barcelona-piano, default - Juny de 2018

Juny de 2018

Clasica_familiar, barcelona-piano, default Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
28
9:30 Concurs Internacional de Música de Les Corts - Fase selecció de cant
Centre d'estudis A tempo
10:30 Concerts final de grau ESMUC
ESMUC
19:00 Orquestra de Girona, Gemma Humet i Xavier Puig
Palau de la Música Catalana
19:00 Premi Internacional Joan Guinjoan: bcn216
L'Auditori
20:00 Neus Plana i Maria Camahort: 'Més enllà de la partitura'
Casa Elizalde
20:15 Cicle jove de concerts
Conservatori Municipal de Música de Barcelona
21:00 Maestros de la guitarra: Xavier Coll
Basílica de Santa Maria del Pi
29
9:30 Concurs Internacional de Música de Les Corts - Fase selecció instrumental
Centre d'estudis A tempo
11:00 Concerts final de grau ESMUC
ESMUC
18:00 'Cavalleria rusticana'
Teatre de Sarrià
20:00 Quartet Casals
L'Auditori
20:00 Artem Trio
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
30
18:00 Concurs Internacional de Música de Les Corts - Semifinal de cant
Centre Cívic Can Deu
20:00 Quartet Casals
L'Auditori
31
18:00 Concurs Internacional de Música de Les Corts - Semifinal instrumental
Centre Cívic Can Deu
19:00 Conferència 'Manon Lescaut'
Centre cívic Pere Pruna
19:00 Les veus del Monestir: Helena Resurreiçao
Monestir de Pedralbes
19:00 Audición comentada: Sinfonía 'Júpiter' de Mozart
Centre cívic Can Verdaguer
19:00 Mercedes Gancedo i Bernardo Rambeaud, veu i guitarra
Centre Cívic Navas
19:30 Duo del Mar
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
19:30 José Alberto Aznar: 'La primavera desperta la lírica'
Centre Cívic El Sortidor
20:00 Conferència: 'Bach, Händel i amics'
Academia Granados-Marshall
20:00 Duo 7+3
CC Cotxeres Borrell
20:30 Olga Peretyatko i Giulio Zappa, veu i piano
Palau de la Música Catalana
21:00 Maestros de la guitarra: Manuel González
Basílica de Santa Maria del Pi
23:00 Petita Companyia Lírica
Palau Dalmases
1
19:00 Cicle de concerts joves
Centre cívic Pere Pruna
19:00 Trio Lignum
Fort Pienc
19:30 Marga Cloquell i Marta Pujol, veu i piano
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
20:00 Elisabeth Vera i Carolina Santiago
Pianos Puig
20:00 Off Liceu: Tomás Peire, Núria Giménez i Arnau Tordera
Gran Teatre del Liceu. Espacio Foyer
20:30 OBC i Kazushi Ono: 'Rèquiem' de Dvórak
L'Auditori
21:00 Maestros de la guitarra: Manuel González
Basílica de Santa Maria del Pi
2
11:00 Colors i més colors
Palau de la Música Catalana
17:30 Wduet: piano, clarinet i viola
MEAM
17:30 Sonanta Duo de guitarres
MEAM
18:00 Concurs Internacional de Música de Les Corts
Auditori AXA
19:00 OBC i Kazushi Ono: 'Rèquiem' de Dvórak
L'Auditori
19:00 Dos de Lis: "Arrels"
Casa Luthiers
21:00 Solo Piano
El Teatre més petit del món
3
10:15 Concert per a nadons
L'Auditori
11:00 OBC i Kazushi Ono: 'Rèquiem' de Dvórak
L'Auditori
12:00 Carilló del Palau de la Generalitat: 'Les quatre estacions'
Palau de la Generalitat
17:30 Silenci, fem música
Museu de la Música
18:00 Cor de Cambra Femení Scherzo, Albert Guinovart i Jordi Casas
Palau de la Música Catalana
18:00 Trio Barroc del Cafè
Centre cívic Josep M. Trias i Peitx
18:00 Maig Coral del Barcelonès: Cor Llevant i Cor Tessàlia
Capella de Santa Àgata
19:00 Albert Cano Smit
Ateneu Barcelonès
21:00 Maestros de la guitarra: Manuel González
Basílica de Santa Maria del Pi
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
4
19:00 Club de lectura: Julian Barnes
Palau de la Música Catalana
20:00 Mazikduo: 'Jewish life'
Casa Elizalde
20:15 Cicle jove de concerts
Conservatori Municipal de Música de Barcelona
5
19:30 Conferència: 'Parlem de música'
Palau de la Música Catalana
19:30 Conferencia: 'Hablemos de música'
Palau de la Música Catalana
20:00 Laura Peribáñez i Tai Yi Ching
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20:30 Philippe Jaroussky, Cor de Cambra del Palau de la Música i Andrea Marchiol
Palau de la Música Catalana
6
7
19:30 Duo Amoria: 'Com un pom de clavells'
Centre Cívic El Sortidor
20:00 Manon Lescaut
Gran Teatre del Liceu
20:00 Concert Premis Extraordinaris 2017-2018 del Conservatori del Liceu
Conservatori del Liceu
20:00 Dijous Concert: Orquestra Universitat de Barcelona
Conservatori Municipal de Música de Barcelona
20:00 Alma Cello Quartet
Centre cívic Urgell
21:30 Gloria Argany
Nota79
23:00 Petita Companyia Lírica
Palau Dalmases
8
19:00 Carles Fontova: 'L'instant que precedeix la música'
Centre cívic Can Castelló
19:00 Cicle de concerts joves
Centre cívic Pere Pruna
19:30 Jorge Tabarés
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
19:45 Orfeó Català, Juan de la Rubia i Simon Rattle
Palau de la Música Catalana
20:00 Manon Lescaut
Gran Teatre del Liceu
21:00 Berliner Philharmoniker i Simon Rattle
Palau de la Música Catalana
21:00 Maestros de la guitarra: Manuel González
Basílica de Santa Maria del Pi
9
18:00 Festival Simfònic
Espais diversos
18:30 Orquestra Simfònica del Vallès: Txaikovski vs. 'Doctor Zhivago'
Palau de la Música Catalana
19:00 Acadèmia 1750, Marta Mathéu, Marta Infante i Massimo Espadano: cantatas de J.S. Bach
L'Auditori
21:00 Solo Piano
El Teatre més petit del món
10
12:00 Misses polifòniques: 'Missa Brevis' de Bernstein
Santa Maria de Pedralbes
17:00 Manon Lescaut
Gran Teatre del Liceu
19:00 Ljubica Bukvic i Yehosuá Escobedo, guitarra i percussió
Recinte Modernista del Hospital de Sant pau
19:00 Jordi Savall: Water Music & Fireworks
L'Auditori
20:30 Orquestra Camera Musicae i Cor Francesc Valls: 'Rèquiem' de Mozart
Catedral de Barcelona
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
11
19:00 Cançó d'amor i de guerra
Palau de la Música Catalana
20:00 Quintet El Piropo
Casa Elizalde
20:00 Manon Lescaut
Gran Teatre del Liceu
20:00 L'òpera entre bambalines: 'La favorita'
Casa Orlandai
20:15 Cicle jove de concerts
Conservatori Municipal de Música de Barcelona
21:00 Maestros de la guitarra: Ekaterina Zaytseva
Basílica de Santa Maria del Pi
12
20:00 Víctor Braojos
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20:15 Royal Opera House: 'El llac dels cignes'
Cinemes Cinesa, Balañà i Boliche
20:30 Sol Gabetta i Bertrand Chamayou, violoncel i piano
Palau de la Música Catalana
13
20:00 Manon Lescaut
Gran Teatre del Liceu
21:00 Maestros de la guitarra: Ekaterina Zaytseva
Basílica de Santa Maria del Pi
14
20:00 Marta Zabaleta i Asier Polo
Academia Granados-Marshall
20:00 Duet Parron-Poch, veu i piano
Centre cívic Urgell
20:00 Manon Lescaut
Gran Teatre del Liceu
20:00 OBC i Brad Lubman: Festival Sònar
L'Auditori
20:30 Sopars Lírics: Anna Tobella
Restaurant 7 Portes
23:00 Petita Companyia Lírica
Palau Dalmases
15
19:00 Cicle de concerts joves
Centre cívic Pere Pruna
19:00 ESMUC Antiga-Luca Guglielmi
L'Auditori
19:30 Ulrike Haller i Josep Surinyac, veu i piano
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
20:00 Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu i François-Frédéric Guy
Gran Teatre del Liceu
16
III Concurs de Violí de Barcelona
Escola Sant Gregori
17:30 Bernardo Rambeaud, guitarra
MEAM
19:00 Victor Jiménez Díaz i 'Il Gesto Armonico': 'A Thousand Ways', en homenatge a Purcell
Església Adventista del 7è dia
20:00 Manon Lescaut
Gran Teatre del Liceu
21:00 Solo Piano
El Teatre més petit del món
22:00 Liceu a la fresca: Manon Lescaut
Totes les viles i ciutats de l'Estat espanyol i la Catalunya Nord adscrites al projecte
17
III Concurs de Violí de Barcelona
Escola Sant Gregori
18:00 Manon Lescaut
Gran Teatre del Liceu
19:00 Marta Valero i Albert Guinovart: 'Cançons per redescobrir'
Ateneu Barcelonès
19:00 Jove Orquestra Simfònica de Barcelona
Conservatori Municipal de Música de Barcelona
21:00 Maestros de la guitarra: Manuel González
Basílica de Santa Maria del Pi
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
21:30 Dalia Quartet
Nota79
18
20:00 Gorka Capel, guitarra
Casa Elizalde
20:15 Cicle jove de concerts
Conservatori Municipal de Música de Barcelona
21:00 Maestros de la guitarra: Manuel González
Basílica de Santa Maria del Pi
19
20:00 Manon Lescaut
Gran Teatre del Liceu
20:00 Quartet Ophir
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
20
20:00 Manon Lescaut
Gran Teatre del Liceu
21
17:30 Cicle de concerts joves
Centre cívic Pere Pruna
19:30 Coral Sant Jordi
Lluïsos d'Horta
20:00 OBC: 'Fantasia'
L'Auditori
20:00 Manon Lescaut
Gran Teatre del Liceu
20:00 Cor Voxalba: 'Música coral del segle XX'
Centre cívic Urgell
21:00 Maestros de la guitarra: Manuel González
Basílica de Santa Maria del Pi
21:30 Marco Mezquida
Nota79
23:00 Petita Companyia Lírica
Palau Dalmases
22
13:30 Liceu XXI
Conservatori del Liceu
19:00 Cicle de concerts joves
Centre cívic Pere Pruna
20:00 OBC: 'Fantasia'
L'Auditori
20:00 Manon Lescaut
Gran Teatre del Liceu
23
17:30 Ximena Agurto i Jordi Romero, veu i piano
MEAM
24
18:30 XVII Festival de Bandes de Música de Catalunya
L'Auditori
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
25
20:30 #ÒperaGlam: Parelles embolicades
Teatre Eòlia
20:30 Khatia Buniatishvili, piano
Palau de la Música Catalana
26
19:30 Patricia Caicedo i Nikos Stavlas: 'Un món ideal'
Sala Mompou
20:00 Gisela Parodi, Aránzazu García i Marina Pelfort: 'Stabat Mater'
Reial Acadèmia Catalana de Belles Arts
27
20:30 Mac McClure: 'Montsalvatge i amics'
Institut d'Estudis Nord-americans
20:30 Ballet de Monterrey: 'El llac dels cignes'
Teatre Tívoli
28
19:00 Les veus del Monestir: Vanessa Villanueva i Diego Linares
Monestir de Pedralbes
19:00 Musica i òpera nord-americana
Centre Cívic Navas
20:00 Ensemble Tríada: 'Cançons àrabs i sefardites'
Residència d'investigadors
20:30 Ballet de Monterrey: 'El llac dels cignes'
Teatre Tívoli
21:00 Maestros de la guitarra: Ekaterina Zaytseva
Basílica de Santa Maria del Pi
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana
23:00 Petita Companyia Lírica
Palau Dalmases
29
19:00 Òpera i sarsuela: alumnes de l'Acadèmia Marshall
Centre cívic Pere Pruna
19:30 L'essència de La Traviata
Casa Bartomeu. Jardí dels Tarongers
19:30 José Lezcano, guitarra: 'Entre dos orillas'
Convent de Sant Agustí
19:30 Ana Belén Gómez, soprano-Anna Fernández, piano: "Locura de diva"
El forn de les arts-Privée
20:30 Ballet de Monterrey: 'El llac dels cignes'
Teatre Tívoli
21:00 Maestros de la guitarra: Manuel González
Basílica de Santa Maria del Pi
30
17:30 Alba Bosch i Marc Serra, veu i piano
MEAM
18:00 Ballet de Monterrey: 'El llac dels cignes'
Teatre Tívoli
19:00 Cor Vivaldi
Conservatori del Liceu
19:30 'Dones màgiques': cançons de dones compositores brasileres
Residència d'investigadors
21:00 Maestros de la guitarra: Barcelona 4 Guitars
Palau de la Música Catalana
21:00 L'OBC a la platja
Platja de Sant Sebastià
1
18:00 Ballet de Monterrey: 'El llac dels cignes'
Teatre Tívoli
19:00 Vespres d'Arnadí: "Divinitats: de Vivaldi a Bach"
Basílica Sant Just i Pastor
21:30 Ópera y Flamenco
Palau de la Música Catalana

LMXJVSD
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Div, 8 de Jun
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Format d'impressió
LMXJVSD
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5


Gràcies a PHP iCalendar