Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica - Novembre de 2018

Novembre de 2018

Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
29
19:00 Conferència: El camí de la transcendència. Espiritualitat i música
Petit Palau
20:00 Grieg i Rachmaninov
Casa Elizalde
30
20:00 Rafa Roca, Piano
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
20:00 Cambra OBC 2
Sala 2 Oriol Martorell
31
1
2
18:00 Abans de néixer al Palau
Petit Palau
20:30 Clara Schumann, Mozart, Mendelssohn
Sala 1 Pau Casals
3
11:00 Bim, bom, nadons al Palau
Petit Palau
12:30 Bim, bom, nadons al Palau
Petit Palau
17:00 Bim, bom, nadons al Palau
Petit Palau
19:00 Synths: Thomas Lehn - Thomas Ankersmit + Keith Whitman
Fabra i Coats
19:30 Clara Schumann, Mozart, Mendelssohn
Sala 1 Pau Casals
4
11:00 Taller per a famílies "Ma, me, mi, Mozart"
Espai 5
11:00 Zig Zag, passets al Palau
Petit Palau
11:00 Clara Schumann, Mozart, Mendelssohn
Sala 1 Pau Casals
12:15 Taller per a famílies "Ma, me, mi, Mozart"
Espai 5
12:30 Zig Zag, passets al Palau
Petit Palau
17:00 Zig Zag, passets al Palau
Petit Palau
17:00 D'Ashur a Sevilla, el llaüt com a pont entre cultures
Gran Teatre del Liceu
5
20:00 Cuando acaba de llover
Casa Elizalde
6
18:15 Leonid Sintsev, piano
ESMUC
19:00 Barcelona Clarinet Players
Sala Mompou SGAE
19:00 Conferència: Introducció al Lied I
Petit Palau
20:00 Daniel Ariño musica Enric Casasses
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
7
10:15 Banda ampla
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Banda ampla
Sala 2 Oriol Martorell
18:30 Taula rodona: el simfonisme i la ciència ficció
Teatre CCCB
8
10:15 Banda ampla
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Banda ampla
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 Parlem de música amb Daniel Blanch
Sala d'assaig de l'Orfeó Català
20:00 Murray Perahia
Palau de la Música
20:00 Katia Kabanova, Janacek al Liceu
Gran Teatre del Liceu
20:00 Trio Pedrell
Sala 4 Alicia de Larrocha
20:30 Voices New Zealand i l'Orfeó Català
Petit Palau
9
10:15 Banda ampla
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Banda ampla
Sala 2 Oriol Martorell
19:30 Elionor Martínez, soprano, Rubén Ángel Russo, piano
Jardí dels Tarongers
20:30 Ballet "Don Quixot"
Centre Cultural de Terrassa
10
12:00 Quotidiàfons bufats
Museu de la Música
20:00 Santi Mirón, viola de gamba
El Forn de les Arts
11
11:00 Taller per a famílies "Ma, me, mi, Mozart"
Espai 5
12:15 Taller per a famílies "Ma, me, mi, Mozart"
Espai 5
17:00 Katia Kabanova, Janacek al Liceu
Gran Teatre del Liceu
19:00 Marc’Antonio e Cleopatra, de Hasse
Sala 1 Pau Casals
12
19:00 Les valquíries al cinema
Club Wagner
20:00 La veu dels àngels
Casa Elizalde
13
10:15 Ma, me, mi, Mozart
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Ma, me, mi, Mozart
Sala 2 Oriol Martorell
18:15 En el Temazcal. Música de tradició oral
ESMUC
20:00 Orquestra de Cambra Germans Pla
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
20:30 Delica Chamber Orchestra i Vivaldi
Palau de la Música
14
10:15 Ma, me, mi, Mozart
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Ma, me, mi, Mozart
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 Fòrum Barceolna Clàssica
Club Wagner
19:00 Sara Bañeras, soprano, Marc Serra, piano
Jorquera Pianos
15
Jornades Ab Sentits
ESMUC
20:00 Katia Kabanova, Janacek al Liceu
Gran Teatre del Liceu
20:00 Orquestra de guitarres de Barcelona
Palau de la Música
16
Jornades Ab Sentits
ESMUC
10:15 Ma, me, mi, Mozart
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Ma, me, mi, Mozart
Sala 2 Oriol Martorell
19:30 Pamela Beine, piano, Cèlia Margalef, piano
Jardí dels Tarongers
20:00 Philippe Hurel, concert monogràfic
Auditori de l'Institut Français
20:30 Sylvain Cambreling dirigeix l'OBC
Sala 1 Pau Casals
17
Jornades Ab Sentits
ESMUC
12:00 Cobla 2.0
Palau de la Música
18:30 Una galàxia de músiques
Palau de la Música
19:30 Sylvain Cambreling dirigeix l'OBC
Sala 1 Pau Casals
20:00 Trio Feedback: acordió, saxòfons, contrabaix
EMCA - Centre de les Arts
20:00 Simfonisme vienès al Liceu
Gran Teatre del Liceu
18
10:15 Concert per a nadons
Sala 3 Tete Montoliu
11:00 Sylvain Cambreling dirigeix l'OBC
Sala 1 Pau Casals
11:30 Concert per a nadons
Sala 3 Tete Montoliu
17:30 Bufant sons
Museu de la Música
18:00 Katia Kabanova, Janacek al Liceu
Gran Teatre del Liceu
18:00 Simfonies d'àngels i dimonis
Sala 1 Pau Casals
18:00 Roger Morelló, duo per a cello i piano
La Pedrera
18:00 Mireia Feliu, veu, Ismael Dueñas, piano
18:00 Banda Municipal de Barcelona i Banda de l'ESMUC
Sala 1 Pau Casals
18:30 La Traviata de Verdi
Palau de la Música
19:00 Orquestra Barroca Catalana
Església de Sant Felip Neri
19:30 Bernat Padrosa, guitarra clàssica, Salvador Roca, rapsoda
Nota 79
19
10:15 Ma, me, mi, Mozart
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Ma, me, mi, Mozart
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Viatge d'hivern
Casa Elizalde
20:30 Beethoven i Brückner
Sala 1 Pau Casals
20
10:15 Ma, me, mi, Mozart
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Ma, me, mi, Mozart
Sala 2 Oriol Martorell
18:15 Duo Korczak, violí i piano
ESMUC
20:00 Katia Kabanova, Janacek al Liceu
Gran Teatre del Liceu
20:00 Cambra OBC 3
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Homenatge a Claude Debussy
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
21:00 Nils Frahm
Auditori
21
10:15 Ma, me, mi, Mozart
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Ma, me, mi, Mozart
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Lars Vogt i les Variacions Goldberg
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Iván Martín, piano
Palau de la Música
22
20:00 Katia Kabanova, Janacek al Liceu
Gran Teatre del Liceu
20:00 La novena de Beethoven, de Wit
Palau de la Música
20:00 Trio Barcelona
Petit Palau
23
Arts i Salut: III Jornades Internacionals de Música i Neurologia de l'ESMUC
Arts Santa Mònica
19:00 Kate Royal, soprano, Benjamin Appl, baríton, Graham Johnson, piano
Recinte Modernista Sant Pau
20:30 Truls Mork a l'Auditori
Sala 1 Pau Casals
21:00 London Community Gospel Choir
Petit Palau
24
Arts i Salut: III Jornades Internacionals de Música i Neurologia de l'ESMUC
Arts Santa Mònica
12:00 Toquem el Janggu!
Museu de la Música
19:00 Truls Mork a l'Auditori
Sala 1 Pau Casals
20:00 Piotr Beczala
Gran Teatre del Liceu
20:00 La Flauta Màgica al Palau
Palau de la Música
25
11:00 Taller familiar "Planeta Clarinet"
Espai 5
11:00 Truls Mork a l'Auditori
Sala 1 Pau Casals
11:00 Cinema al Club Wagner
Club Wagner
12:15 Taller familiar "Planeta Clarinet"
Espai 5
17:30 Leticia Moreno i la Orquestra Camera Musicae
Palau de la Música
26
20:00 Bellesa i lirisme
Casa Elizalde
27
18:15 Joan Tamarit i Toni Mora, piano jazz
ESMUC
19:00 Òpera Express: Roberto Devereux
Auditori dels Jesuïtes de Casp
20:00 El Primer Palau: Mercedes Gancedo
Palau de la Música
20:00 Tres concerts barrocs per a flauta i cordes
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
28
18:30 Conferència: West-Side Story
Swing Maniacs Barcelona
20:00 L'Òpera entre bambolines
Casa Orlandai
29
20:00 Kalina Macuta, violí, Daniel Blanch, piano
Conservatori Municipal de Música de Barcelona
30
19:30 Maria Canyigueral, piano, Lana Trotovsek, violí
Jardí dels Tarongers
20:30 El sombrero de tres picos
Sala 1 Pau Casals
1
12:00 Quotidiàfons bufats
Museu de la Música
18:30 West Side Story amb l'OSV
Palau de la Música
19:00 El sombrero de tres picos
Sala 1 Pau Casals
2
11:00 Taller familiar "Planeta Clarinet"
Espai 5
11:00 El sombrero de tres picos
Sala 1 Pau Casals
12:15 Taller familiar "Planeta Clarinet"
Espai 5
12:30 Inés Alonso, soprano, Samuel Tapia, contratenor, Jorge Losana, tenor i director, Valentín Miralles, baix
El Maldà
18:00 De Moscou al Central Park
Sala 1 Pau Casals

LMXJVSD
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Dij, 29 de Nov
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Fòrum Barcelona Clàssica
Format d'impressió
LMXJVSD
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6


Gràcies a PHP iCalendar