Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica - Febrer de 2019

Febrer de 2019

Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
28
10:15 Händel & friends
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Händel & friends
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 Parlem de música amb Jaume Radigales
Petit Palau
20:00 Madama Butterfly torna al Liceu
Gran Teatre del Liceu
20:00 El Requiem de Mozart
Palau de la Música
29
10:00 Classe magistral de piano
ESMUC
10:15 Händel & friends
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Händel & friends
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Música callada, Mompou i Colom
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Madama Butterfly torna al Liceu
Gran Teatre del Liceu
20:00 Rimski-Kórsakov i Brahms
Palau de la Música
20:00 Recital de flauta sola
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
30
11:45 ZOOM, dies de músic
Sala 1 Pau Casals
31
10:15 ZOOM, dies de músic
Sala 1 Pau Casals
11:45 ZOOM, dies de músic
Sala 1 Pau Casals
17:00 Martina Ampuero: “Ophelia 2.0” Eufònic urbà
Arts Santa Mònica
19:00 Octopus, vuit veus a capella
Centre Cívic Navas
19:00 Adam Basanta: “A Room Listening to Itself” Eufònic urbà
Arts Santa Mònica
19:30 Handel i Telemann, una amistat botànica
Centre civic urgell
20:00 Els Trios nocturns de Schubert
Palau de la Música
20:00 Xavi Lloses & Quartet Brossa. Eufònic urbà
Arts Santa Mònica
21:00 Jam Session – Bill McHenry & Alumnes del Centre
Conservatori del Liceu
1
10:15 ZOOM, dies de músic
Sala 1 Pau Casals
11:45 ZOOM, dies de músic
Sala 1 Pau Casals
18:49 Enrique Tomás, Accions sonores, Performance
Arts Santa Mònica
19:00 Duo Herrando
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
19:30 Alba Rihe: “Vacances”, Residències artístiques, Performance
Arts Santa Mònica
19:30 Huma-Andrés Satué
Arts Santa Mònica
20:15 NUS Band
Arts Santa Mònica
2
17:30 Òpera i Zarzuela
MEAM
18:00 La Forasteria, Accions sonores, Residències artístiques
Arts Santa Mònica
18:30 Nikolai Kuznetsov toca Rachmaninov
Palau de la Música
18:45 Adam Basanta, Accions sonores, Performance
Arts Santa Mònica
19:30 Konx-Om-Pax - Tom Scholefield
Arts Santa Mònica
20:00 LA SCALA DI SETA
Teatre de Sarrià
20:15 Lawrence Rothman
Arts Santa Mònica
3
11:00 Taller familiar: "Pica-so"
L'Auditori
11:30 Visions Llatines
Sala 2 Oriol Martorell
12:00 Xarxa Coral
Palau de la Música
12:15 Taller familiar: "Pica-so"
L'Auditori
17:30 Quin gong!
Museu de la Música
19:00 FSO Tour, especial John Williams
Sala 1 Pau Casals
20:00 LA SCALA DI SETA
Teatre de Sarrià
4
20:00 Les plaisirs de Versailles
Centre cívic La casa Erizalde
20:30 Silberger i la Kammer Orchester München
Palau de la Música
5
18:15 Cicle Dimarts Toca ESMUC: Homenatge a Xavier Benguerel
Auditori Acadèmic ESMUC
19:00 Parlem de música amb Luis Gago
Sala d'Assaig de l'Orfeó Català
19:00 Conferència: El Lied de Matthias Goerne
Petit Palau
19:00 Conferència: El Lied de Renée Fleming
Petit Palau
20:00 Una nit amb el Rei Sol
Basílica Sant Just i Pastor
20:00 Renée Fleming
Palau de la Música
6
7
13:30 Concert amb els Petits Conjunts
Conservatori del Liceu
20:00 Núria Rial & Accademia del Piacere
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Amatis Piano Trio
Petit Palau
20:00 Concert amb l’Orquestra Simfònica
Conservatori del Liceu
20:00 La Cançó a Catalunya: Sorts, Granados i Morera
Centre Civic Sagrada Familia
20:30 Presentació del cd Origen, del Quartet Neuma
Igor Studio
21:00 Jam Session – Liceu Big Band amb Sergi Vergés
Conservatori del Liceu
8
13:30 Concert Liceu XXI amb Beat Furrer
Conservatori del Liceu
19:00 Conferència: Els concerts Bachians
Palau Dalmases
19:00 Atenea Quartet
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
20:00 Jean Rondeau
Capella Santa Àgata
20:30 Concert amb la banda simfònica
Conservatori del Liceu
9
17:30 Del Amor y el desamor
MEAM
18:00 L'enigma di Lea, de Benet Casablancas
Gran Teatre del Liceu
19:00 Quartet Casals, Brahms Piano Quintet
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 El tercer de Rakhmaninov
Sala 1 Pau Casals
10
11:00 El tercer de Rakhmaninov
Sala 1 Pau Casals
12:00 Kantikipugui al Palau
Palau de la Música
17:00 L'enigma di Lea, de Benet Casablancas
Gran Teatre del Liceu
17:30 Des d'aquell dia les trompes són cargolades
Museu de la Música
17:30 Schubert i Brahms segons la OCM
Palau de la Música
18:00 Homenatge a Glenn Miller
Sala 1 Pau Casals
18:00 Ala Voronkava, violí
Centre cívic Trias i Peixt
19:00 Justin Taylor: la Famille Forqueray
Capella Santa Àgata
19:00 QVINTA ESSENÇIA, ENSALADAS DE MATEU FLETXA "EL VIEJO"
Caixaforum
11
11:00 Taller familiar: "Pica-so"
L'Auditori
12:15 Taller familiar: "Pica-so"
L'Auditori
20:00 Vespres d'Arnadí & Dani Espasa
Palau de la Música
20:00 Tabulatura
Centre cívic La casa Erizalde
12
20:00 L'enigma di Lea, de Benet Casablancas
Gran Teatre del Liceu
20:00 Vox Luminis: The reformation
Basílica de Santa Maria del Pi
20:00 Quartet Quiroga
Palau de la Música
20:15 Concerts Winterlied al Goethe Institut
Esmuc
20:15 Concerts Winterlied al Goethe Institut
Esmuc
13
20:00 L'enigma di Lea, de Benet Casablancas
Gran Teatre del Liceu
20:00 Concert amb Akiko Ebi
Conservatori del Liceu
14
19:30 Alberto Reguera i Lito Iglesias
Auditori Centre cívic Urgell
20:00 Lina Tur i Kenneth Weiss: Elisabeth Jacquet de la Guerre
Capella de Santa Àgata
20:00 Spirit Bird
Centre Civic Sagrada Familia
21:00 Jam Session – Horacio Fumero & Alumnes del Centre
Conservatori del Liceu
21:30 Famous Blue Rainchords
Nota79
15
19:00 Duo Fraseggio
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
19:30 TRIO JAKOB
Jardí dels tarongers
20:00 Kaimerata – Brahms
Conservatori del Liceu
20:30 De Strauss a Eötvös
Sala 1 Pau Casals
16
12:00 Toquem el Janggu!
Museu de la Música
17:30 Cuando acaba de llover
MEAM
19:00 De Strauss a Eötvös
Sala 1 Pau Casals
19:00 Alternative History: Josquin Desprez
Basílica de Sant Just i Pastor
19:00 Kaimerata – Brahms 2
Conservatori del Liceu
20:00 London Philharmonic Orchestra & Javier Perianes
Palau de la Música
17
11:00 De Strauss a Eötvös
Sala 1 Pau Casals
12:00 Musicant el Museu F. Marès
Museu Frederic Marés
18:00 Visions del Japó
Sala 1 Pau Casals
18:00 Residències Musicals La Pedrera. Sara Cubarsi
La Pedrera
19:00 Schubert Lied III
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 Nexus Piano Duo
Ateneu Barcelonès
19:30 Evoéh, trio medieval
Nota79
20:00 Kaimerata – Brahms 3
Conservatori del Liceu
18
20:00 Fêtes Galantes
Centre cívic La casa Erizalde
19
20:00 Maria Canyigueral
Petit Palau
20:00 Cambra OBC 6
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 ConTrastes
Conservatori del Liceu
20:15 Concerts Winterlied al Goethe Institut
Esmuc
20
19:00 Fòrum Barceolna Clàssica al Club Wagner: repertori
Club Wagner
20:00 SINN-FORM
Sala 3 Tete Montoliu
21
19:30 Quartet Moana
Auditori Centre cívic Urgell
20:00 Orquestra Nacional d'Andorra
Petit Palau
21:00 Jam Session – Dani Pérez & Alumnes del Centre
Conservatori del Liceu
21:30 Maitia Trio & Joan Mas (jazz)
Nota 79
22
18:00 BALLANT CUBA
Centre cívic Trias i Peixt
19:00 Quartet Vela
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
19:00 Quartet Vela
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
19:30 CHRISTIAN GROVLEN, piano
Jardí dels tarongers
20:00 LICEU BRASS ENSEMBLE: A TOTA MÀQUINA
Gran Teatre del Liceu
20:00 Paráfrasis de la emoción
Conservatori del Liceu
20:30 Maria João Pires
Palau de la Música
20:30 Xian Zhang dirigeix l'OBC i el violí de Ray Chen
Sala 1 Pau Casals
23
12:00 Un cafè amb notes d'Antiga
Esmuc
12:30 EL COR CANTA: RUTTER / GUINOVART
L'Auditori
17:30 Un voyage hecho canción
MEAM
19:00 Xian Zhang dirigeix l'OBC i el violí de Ray Chen
Sala 1 Pau Casals
24
11:00 Xian Zhang dirigeix l'OBC i el violí de Ray Chen
Sala 1 Pau Casals
17:30 Esther Yoo toca Sibelius amb la OCM
Palau de la Música
19:30 Salvador Monzó Almirall, piano solo
Nota 79
25
20:00 Valentina Lisitsa
Palau de la Música
20:00 Lenguas malas
Centre cívic La casa Erizalde
26
20:00 Brad Mehldau & Ian Bostridge
Sala 2 Oriol Martorell
27
10:15 MAAAMBO!
Sala 1 Pau Casals
11:45 MAAAMBO!
Sala 1 Pau Casals
19:00 Cobla Sant Jordi - Ciutat de Barcelona
Petit Palau
19:00 HAMMER - JOVE
espai jorqueras
20:00 Valentina Díaz-Frenot
Sala 2 Oriol Martorell
28
10:15 MAAAMBO!
Sala 1 Pau Casals
11:45 MAAAMBO!
Sala 1 Pau Casals
19:30 Eduard Sánchez i Jacob Cordover
Auditori Centre cívic Urgell
20:00 La guitarra, una orquestra en miniatura
Centre Civic Sagrada Familia
21:00 Jam Session – Big ensembre Toni Vaquer & Alumnes del Centre
Conservatori del Liceu
21:30 Dan Arisa (jazz)
Nota 79
1
10:15 MAAAMBO!
Sala 1 Pau Casals
11:45 MAAAMBO!
Sala 1 Pau Casals
19:00 Duo Krieger - Kobekina
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
2
17:30 Classic Guitar Around The World
MEAM
20:00 Rodelinda de Händel
Gran Teatre del Liceu
3
12:00 Cor de Cambra del Palau & Simon Carrington
Petit Palau
17:30 Quin gong!
Museu de la Música
19:00 J. S. BACH. CANTATES BWV 22 Y BWV 32
Caixaforum
19:30 DALE PLAY amb PILAR SEIJO
Nota 79

LMXJVSD
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Div, 22 de Feb
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Fòrum Barcelona Clàssica
Format d'impressió
LMXJVSD
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Gràcies a PHP iCalendar