Clasica_familiar, barcelona-piano, default - Març de 2019

Març de 2019

Clasica_familiar, barcelona-piano, default Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
25
20:00 Valentina Lisitsa
Palau de la Música
20:00 Lenguas malas
Centre cívic La casa Erizalde
26
20:00 Brad Mehldau & Ian Bostridge
Sala 2 Oriol Martorell
27
10:15 MAAAMBO!
Sala 1 Pau Casals
11:45 MAAAMBO!
Sala 1 Pau Casals
19:00 Cobla Sant Jordi - Ciutat de Barcelona
Petit Palau
19:00 HAMMER - JOVE
espai jorqueras
20:00 Valentina Díaz-Frenot
Sala 2 Oriol Martorell
28
10:15 MAAAMBO!
Sala 1 Pau Casals
11:45 MAAAMBO!
Sala 1 Pau Casals
19:30 Eduard Sánchez i Jacob Cordover
Auditori Centre cívic Urgell
20:00 La guitarra, una orquestra en miniatura
Centre Civic Sagrada Familia
21:00 Jam Session – Big ensembre Toni Vaquer & Alumnes del Centre
Conservatori del Liceu
21:30 Dan Arisa (jazz)
Nota 79
1
10:15 MAAAMBO!
Sala 1 Pau Casals
11:45 MAAAMBO!
Sala 1 Pau Casals
19:00 Duo Krieger - Kobekina
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
2
17:30 Classic Guitar Around The World
MEAM
20:00 Rodelinda de Händel
Gran Teatre del Liceu
3
12:00 Cor de Cambra del Palau & Simon Carrington
Petit Palau
17:30 Quin gong!
Museu de la Música
19:00 J. S. BACH. CANTATES BWV 22 Y BWV 32
Caixaforum
19:30 DALE PLAY amb PILAR SEIJO
Nota 79
4
20:00 Matthias Goerne & Leif Ove Andsnes
Palau de Música
20:00 Brahms i Britten. Sonates per a violoncel i piano
Centre cívic La casa Erizalde
5
11:30 Quintet KamBrass
Auditori Sant Martí
18:15 Cicle Dimarts Toca ESMUC: Jean François Dichamp
Auditori Acadèmic ESMUC
19:30 Ciutat Obertura + Obertura
Antiga Fàbrica Estrella Damm
20:00 Rodelinda de Händel
Gran Teatre del Liceu
20:00 L'OBC al TNC
TNC
20:00 Matthias Goerne & Leif Ove Andsnes. Winterreise
Palau de la Música
20:00 Clàssica a la Reial Acadèmia (2019)
Passeig d'Isabel II,
20:15 Concerts Winterlied al Goethe Institut
Esmuc
22:00 Després del concert de Matthias Goerne
Sala d'Assaig de l'Orfeó Català
6
15:00 Masterclass Lisette Oropesa
Conservatori del Liceu
19:00 Fòrum Barceolna Clàssica al Club Wagner: hits populars
Club Wagner
19:00 Barcelona Obertura
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
19:00 Quartet de corda de l'artista visual OBC +
CC Fort Pienc
20:00 Grigory Sokolov
Palau de la Música
20:00 RIAS Kammerchor
Sala 1 Pau Casals
20:00 Kebyart Ensemble
Fàbrica d'enginyeria Fabra i Coats
20:00 Marc Heredia (piano)
Casa Batlló
21:30 Jim War Brou (jazz)
Nota 79
7
19:30 Conjunt Atria
Auditori Centre Cívic Urgell
20:00 Hamlet de Ambroise Thomas
Gran Teatre del Liceu
20:00 Ensemble Mosaik
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Goerne. El cant del cigne de Schubert
Palau de la Música
20:00 Escenes Líriques
Conservatori del Liceu
20:00 Pau Codina (violoncel) i Jaume Guri (violí)
Model de Presó
20:30 Lluïsa Espigolé (piano preparat)
Fundació Mies van der Rohe
21:00 Jam Session – Celeste Alías & Alumnes del Centre
Conservatori del Liceu
21:30 Scatcrooner (jazz electrònic)
Nota 79
8
19:00 Cor Mitjans i Cor Petits de l'Orfeó Català (Cor infantil de l'Orfeó Català)
CC La Sedeta
19:00 El Dia Internacional de la Dona a l'ESMUC
Auditori Acadèmic ESMUC
19:30 ANABEL REAL i ESTHER PINYOL
Jardí dels tarongers
20:00 Rodelinda de Händel
Gran Teatre del Liceu
20:00 Escenes Líriques
Conservatori del Liceu
20:00 "Escenes líriques" dels alumnes del Conservatori del Liceu
Conservatori del Liceu
21:00 Pau Codina (violoncel)
Casa Batlló
9
11:00 Un viatge per Cuba
Centre cívic Trias i Peixt
17:30 Concorde
MEAM
18:30 Papà Mozart amb els Pera
Palau de la Música
19:00 Kent Nagano: La consagració de la primavera
Sala 1 Pau Casals
20:30 Mercedes Gancedo & Bernardo Rambeaud (soprano i guitarra)
CC Torre llobeta
21:15 Cosmos Quartet (quartet de corda)
Sant Pau del Camp
10
10:30 Big Bang Beethoven
Palau de la Música
11:00 Kent Nagano: La consagració de la primavera
Sala 1 Pau Casals
18:00 Hamlet de Ambroise Thomas
Gran Teatre del Liceu
18:00 Grans dones de la història
Sala 1 Pau Casals
19:30 Pedro Javier González & Horacio Fumero (flamenco-jazz)
Nota 79
11
20:00 Rodelinda de Händel
Gran Teatre del Liceu
20:00 Pinzellada a la història del piano
Centre cívic La casa Erizalde
20:30 Gergiev & Trifonov
Sala 1 Pau Casals
20:30 Grans quintets de corda
Centre cívic Trias i Peixt
20:30 Cor Jove Orfeó Català
Conservatori del Liceu
20:30 Quintet de corda de l'OBC
CC Trias i Peitx
12
12:00 Funktion Ensemble
Casinet d'Hostafrancs
19:00 Parlem de música amb Mònica Pagès
Petit Palau
20:00 Cambra OBC 7
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Daniil Trifonov i l'Orfeó Català
Palau de la Música
20:15 Concerts Winterlied al Goethe Institut
Esmuc
20:30 Conjunt de corda del Grant teatre del Liceu
Centre cívic Tomasa Cuevas
20:30 Gran Teatre del Liceu
CC Tomasa Cuevas
13
20:00 Rodelinda de Händel
Gran Teatre del Liceu
20:00 Mozart Divertimento
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Concert amb Ludwig Quandt
Conservatori del Liceu
20:00 Laura del Río i Rodrigo de Vera
CC Pere Pruna
14
19:00 Parlem de música amb Carlos Calderón
Petit Palau
19:00 KamBrass Quintet
Fundació Miró
19:00 Adrià Pagès
Espais Volart Fundació Vila Casas
19:30 Ala Voronkova i Sara Rojo
Auditori Centre Cívic Urgell
19:30 Quartet altimira
Ateneu Barcelonès
20:00 Irene Theorin de solista al Liceu
Gran Teatre del Liceu
20:00 Gustav Mahler Jugendorchester & Jonathan Nott
Palau de la Música
20:00 ANAÏS VILA: TRES VEUS PER VEURE-HI CLAR
Centre Civic Sagrada Familia
21:00 Jam Session – Liceu Big Band amb Sergi Vergés
Conservatori del Liceu
21:00 Eudald Buch
Casa Batlló
21:30 Ignasi Terraza & Josep Traver
Nota 79
15
19:00 Barcelona Obertura
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
19:00 Concert Trompa- Cicles Joves Talents XPS
El forn de les arts-Privé
20:00 Rodelinda de Händel
Gran Teatre del Liceu
20:00 Jorge Nava
CC Pere Pruna
20:30 La novena de Beethoven
Sala 1 Pau Casals
20:30 Tetra Brass Ensemble
CC Torre Llobeta
21:00 Oláfur Arnalds
Palau de la Música
21:00 Mireia Tarragó i Marina Pelfort
CC La Sedeta
16
11:00 Twinkle Tinkle Baby's Star
Petit Palau
12:00 Quotidiàfons bufats
Museu de la Música
12:00 Mario Miralles, Bernat Prat i Barcelona Reed Quintet
Museu Nacional d'Art de Catalunya
12:30 Twinkle Tinkle Baby's Star
Petit Palau
17:00 Twinkle Tinkle Baby's Star
Petit Palau
17:30 La bella Molinera, poemes musicats.
MEAM
19:00 Orfeó Català, Clavé i VOZES
CC Zona Nord
19:00 CARTES D'UN AMIC DESCONEGUT A IVAN BUNIN
El forn de les arts-Privé
20:00 Cor de dones del Liceu
Auditori Sant Martí
17
11:00 Twinkle Tinkle Baby's Star
Petit Palau
11:30 Joventut prodigiosa
Sala 2 Oriol Martorell
12:00 Marta Puig
Casinet d'Hostafrancs
12:30 Twinkle Tinkle Baby's Star
Petit Palau
17:00 Twinkle Tinkle Baby's Star
Petit Palau
17:30 Els Reials Focs Artificials de Händel
Palau de la Música
18:00 Residències Musicals La Pedrera. Roger Morelló , recital de violoncel amb piano
La Pedrera
19:00 Jove Capella Reial de Catalunya
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 BLACK HARMONY GOSPEL SINGERS
Caixaforum
19:00 Tetra Brass Ensemble
Fàbrica de creació Fabra i Coats
19:30 Mompou amb Adolf Pla i Bernat Padrosa
Nota 79
18
20:00 JONC & Fritz Hauser
Fabra i Coats
20:00 Quatre estètiques reunides
Centre cívic La casa Erizalde
19
19:00 Mariona Camats i Mercedes Gancedo
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 Parlem de música amb Javier Pérez Sens
Petit Palau
20:00 La consagració de la primavera de Stravisnky
Palau de la Música
20:00 concert: Pianíssim I
Conservatori del Liceu
20:15 Concerts Winterlied al Goethe Institut
Esmuc
20
19:00 Festival Emergents: Peter Moore i Kian Soltani
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Abel Tomàs, Arnau Tomàs i Josep Colom
Petit Palau
21:30 Alessio Bondi
Nota 79
21
19:00 Festival Emergents: jornada de quartets
Sala 2 Oriol Martorell
19:30 Limnos Quartet
Auditori Centre Cívic Urgell
20:00 L'ONCA & Vera Martínez
Petit Palau
20:00 Dmitry Masleev & Orquestra de Cadaqués
Palau de la Música
21:00 Jam Session – Jaume Llombart & Alumnes del Centre
Conservatori del Liceu
21:30 Amy Winehouse Acoustic Tribute
Nota 79
22
19:00 Conferència: Sensibilitats pianístiques
Jorquera Pianos
19:00 Cia de l’ànima
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
19:30 Mariona Camats i Eudald Buch
Jardí dels Tarongers
20:00 Levon Avagyan, Sara Cubarsi & JONC
Sala 1 Pau Casals
20:00 Concert Piano. Música i Amics
El forn de les arts-Privé
20:00 Off Liceu - Diàlegs musicals
Foyer. Gran Teatre del Liceu
23
17:00 CRAZY PIANO CLUB
El forn de les arts-Privé
17:30 El canvi de segle: Impressionisme i Modernisme
MEAM
19:00 Festival Emergents
Sala 1 Pau Casals
24
11:00 Festival Emergents
Sala 1 Pau Casals
17:30 Les descobertes de l'Orsina: La meravellosa història del Clave Zell
Museu de la Música
18:00 Juan de la Rubia
Palau de la Música
18:00 Festival Emergents: Jess Gillam & Noé Rodrigo
Sala 1 Pau Casals
19:00 IV Temporada de Música Antiga - Cantates Germàniques
Sant Felip Neri
19:30 Off The Record
Nota 79
25
10:00 65è Concurs Internacional de Música Maria Canals.Primera prova eliminatòria
Palau de la Música Catalana
20:00 Mil vuit-cents: clarinet, cello i piano
Centre cívic La casa Erizalde
26
10:00 65è Concurs Internacional de Música Maria Canals.Primera prova eliminatòria
Palau de la Música Catalana
17:00 65è Concurs Internacional de Música Maria Canals.Primera prova eliminatòria
Palau de la Música Catalana
20:00 Javier Perianes
Palau de la Música
22:00 Després del concert de Javier Perianes
Sala d'Assaig de l'Orfeó Català
27
10:00 65è Concurs Internacional de Música Maria Canals.Primera prova eliminatòria
Palau de la Música Catalana
10:15 Històries elèctriques
Sala 3 Tete Montoliu
19:00 Kasparas Mikuzis
espai jorqueras
19:00 Romina Krieger i Olga Kobekina
Centre Cívic Cotxeres Borrell
20:00 Clara Luna presenta “Pure Imagination”
Centre Cívic Ateneu Fort Pienc
28
10:00 65è Concurs Internacional de Música Maria Canals. Segona prova eliminatòria
Palau de la Música Catalana
11:30 Nit d'envelat
Sala 2 Oriol Martorell
17:00 65è Concurs Internacional de Música Maria Canals. Segona prova eliminatòria
Palau de la Música Catalana
19:00 Concert Beques Ferrer Salat – IX edició
Conservatori del Liceu
20:00 Schubert Lied IV
Sala 2 Oriol Martorell
21:00 Jam Session – Josep Tutusaus & Alumnes del Centre
Conservatori del Liceu
21:30 Kalidoskopi (jazz fusió)
Nota 79
29
17:00 65è Concurs Internacional de Música Maria Canals. Segona prova eliminatòria
Palau de la Música Catalana
20:30 Brahms, Schumann i Stravinsky
Sala 1 Pau Casals
30
17:00 El Carnaval dels Animals de Brodas Bros
Palau de la Música
17:30 Concert per a cello i piano
MEAM
19:00 Brahms, Schumann i Stravinsky
Sala 1 Pau Casals
19:00 Piano a quatremans
El forn de les arts-Privé
20:00 LE CENDRILLON
Teatre de Sarrià
31
10:00 65è Concurs Internacional de Música Maria Canals. Semifinal
Palau de la Música Catalana
11:00 Brahms, Schumann i Stravinsky
Sala 1 Pau Casals
17:00 65è Concurs Internacional de Música Maria Canals. Semifinal
Palau de la Música Catalana
19:30 Jordi Claret y Marc Galobardes (duo de cellos)
Nota 79
20:00 LE CENDRILLON
Teatre de Sarrià

LMXJVSD
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Dima, 5 de Mar
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Format d'impressió
LMXJVSD
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5


Gràcies a PHP iCalendar