Barcelona Piano, Clàssica per a nens, default, Fòrum Barcelona Clàssica - Abril de 2019

Abril de 2019

Barcelona Piano, Clàssica per a nens, default, Fòrum Barcelona Clàssica Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
1
20:00 La Gioconda
Gran Teatre del Liceu
2
10:30 Sona Bach
L'Auditori
11:45 Sona Bach
L'Auditori
20:00 La Gioconda
Gran Teatre del Liceu
20:00 Concert amb Jacques Zoon
Conservatori del Liceu
20:00 Clàssica a la Reial Acadèmia (2019)
Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi
20:30 Passió segons sant Joan de Bach
Palau de la Música
3
10:30 Sona Bach
L'Auditori
11:45 Sona Bach
L'Auditori
20:00 65è Concurs Internacional de Música Maria Canals. Prova final
Palau de la Música Catalana
20:00 Janine Jansen
Sala 1 Pau Casals
4
10:15 L'OBC balla Ravel
Sala 1 Pau Casals
10:30 Sona Bach
L'Auditori
11:45 Sona Bach
L'Auditori
11:45 L'OBC balla Ravel
Sala 1 Pau Casals
19:30 Jordi López
Auditori Centre Cívic Urgell
20:00 La Gioconda
Gran Teatre del Liceu
20:00 Josep-Ramon Olivé
Petit Palau
20:00 Invisibles i intocables
Sagrada Família // Catedral de Barcelona
21:30 Fabrizio Paterlini (modern classical)
Nota 79
5
10:15 L'OBC balla Ravel
Sala 1 Pau Casals
10:30 Sona Bach
L'Auditori
11:45 Sona Bach
L'Auditori
11:45 L'OBC balla Ravel
Sala 1 Pau Casals
19:00 Trio Rodin
Ateneu Barcelonès
19:30 Anna Urpina i Eva del Campo al Jardí dels Tarongers
Jardí dels Tarongers
20:00 La Gioconda
Gran Teatre del Liceu
6
JAM DE LIED
El forn de les arts-Privé
20:00 Desperate Lovers - le concert d'Astrée
Gran Teatre del Liceu
7
11:00 Els músics de Bremen
Gran Teatre del Liceu
18:00 La Gioconda
Gran Teatre del Liceu
18:00 Homenatge a Charles Chaplin
Sala 1 Pau Casals
18:00 Projecte Arbarok
CC Josep M. Trias i Peitx
18:00 STABAT MATER - G.B.Pergolesi
El forn de les arts-Privé
19:00 VOYAGE, VOYAGE
Caixaforum
19:30 Håvard Enstad (clàssica)
Nota 79
8
20:00 La Gioconda
Gran Teatre del Liceu
9
10:30 Sona Bach
L'Auditori
11:45 Sona Bach
L'Auditori
10
10:30 Sona Bach
L'Auditori
11:45 Sona Bach
L'Auditori
19:00 Fòrum Barceolna Clàssica al Club Wagner: música i bellesa
Club Wagner
20:00 La Gioconda
Gran Teatre del Liceu
20:00 La passió segons sant Mateu de Bach
Palau de la Música
20:30 El Amor Brujo de la Mahler Chamber Orchestra
Sala 1 Pau Casals
22:00 Després del concert de la Passió segons Sant Mateu
Sala d'Assaig de l'Orfeó Català
11
19:30 Duo Kailash
Auditori Centre Cívic Urgell
20:00 La Gioconda
Gran Teatre del Liceu
20:00 Dans les arbres. Sampler Series
Fundació Antoni Tàpies
20:00 L'Orquestra de Cadaqués i Gianandrea Noseda
Palau de la Música
20:00 Òpera: L’elisir d’amore
Conservatori del Liceu
21:30 Lyzbeth Badarazo Quartet (jazz contemporani)
Nota 79
12
10:30 Òpera & Dona
Catalunya (Passeig de Colom, 6. Barcelona)
15:00 Òpera & Dona
Catalunya (Passeig de Colom, 6. Barcelona)
19:30 Homenatge a Frederic Mompou al Jardí dels Tarongers
Jardí dels Tarongers
20:30 Dvorak, Schumann i Chopin
Sala 1 Pau Casals
20:30 Je suis narcissiste
13
11:00 Colors i més colors
Palau de la Música Catalana
11:00 Colors i més colors
Palau de la Música Catalana
11:00 Òpera & Dona
Catalunya (Passeig de Colom, 6. Barcelona)
12:00 Quotidiàfons bufats
Museu de la Música
12:30 Colors i més colors
Palau de la Música Catalana
12:30 Colors i més colors
Palau de la Música Catalana
15:00 Òpera & Dona
Catalunya (Passeig de Colom, 6. Barcelona)
18:30 Requiems de Fauré i Rutter
Palau de la Música
19:00 Dvorak, Schumann i Chopin
Sala 1 Pau Casals
19:00 Je suis narcissiste
20:00 La Gioconda
Gran Teatre del Liceu
14
11:00 Els músics de Bremen
Gran Teatre del Liceu
11:00 Dvorak, Schumann i Chopin
Sala 1 Pau Casals
11:30 De Respighi a Wagner
Sala 2 Oriol Martorell
12:00 Els músics de Bremen
Gran Teatre del Liceu
17:00 La Gioconda
Gran Teatre del Liceu
17:30 Quin gong!
Museu de la Música
18:00 Je suis narcissiste
15
20:00 La Gioconda
Gran Teatre del Liceu
16
20:00 Passió segons Sant Mateu amb Savall
Sala 1 Pau Casals
17
18
19
20
21
11:00 Taller per a famílies: Setze cordes
Espai 5
12:15 Taller per a famílies: Setze cordes
Espai 5
18:00 Residències Musicals La Pedrera. Marta Puig, piano - concert de cambra
La Pedrera
22
23
20:00 Cambra OBC 8
Sala 2 Oriol Martorell
24
19:00 Pedro Manuel Pereira
espai jorqueras
20:00 Monteverdi Choir & Sir John Eliot Gardiner
Palau de la Música
20:00 Concert Marta & Misaki
Conservatori del Liceu
25
10:30 Vine a cantar The Beatles amb els Sergent Peppers
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 MOANA QUARTET
CC Navas
19:30 ENSEMBLE TM+
Fàbrica de creació Fabra i Coats
19:30 Barcelona Clarinet Players, Offertorium
Fundació Tàpies
20:00 Ballet de l'Opéra de Lyon
Gran Teatre del Liceu
20:00 Cor Anton Bruckner
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Patricia de No
Petit Palau
20:00 Concert Alex Alguacil
Conservatori del Liceu
21:00 Música Electroacústica
Fàbrica de creació Fabra i Coats
26
11:30 Iván González amb BENTOCATS
Fàbrica de creació Fabra i Coats
19:00 ALEPH Gitarrenquartett
Fàbrica de creació Fabra i Coats
19:30 El Duo Marta i Misaki al Jardí dels Tarongers
Jardí dels Tarongers
20:00 Ballet de l'Opéra de Lyon
Gran Teatre del Liceu
20:00 BES-ART CONCERT LÍRIC
Espai Bes
20:30 NAMES – New Art and Music Ensemble Salzburg & CONNY ZENK
Fàbrica de creació Fabra i Coats
27
13:00 Vine a cantar The Beatles amb els Sergent Peppers
Sala 2 Oriol Martorell
17:00 Ballet de l'Opéra de Lyon
Gran Teatre del Liceu
17:30 Participants del Taller d’Improvisació
Fàbrica de creació Fabra i Coats
18:30 Participants del Taller de Guitarra
Fàbrica de creació Fabra i Coats
19:00 López, Walton i Elgar
Sala 1 Pau Casals
19:00 Concert Piano. Inspirats per la Natura.
El forn de les arts-Privé
20:30 HEART OF DARKNESS
Fàbrica de creació Fabra i Coats
21:00 Ballet de l'Opéra de Lyon
Gran Teatre del Liceu
28
11:00 Taller per a famílies: Setze cordes
Espai 5
11:00 López, Walton i Elgar
Sala 1 Pau Casals
12:00 Escola Coral de l'Orfeó Català
Palau de la Música
12:15 Taller per a famílies: Setze cordes
Espai 5
12:30 Evan Parker
Fàbrica de creació Fabra i Coats
17:30 Ainhoa Arteta & Orquestra Simfònica OCM
Palau de la Música
18:00 Ballet de l'Opéra de Lyon
Gran Teatre del Liceu
18:00 Fan Mo & Midori Eto a duo
Sala 1 Pau Casals
19:00 IV Temporada de Música Antiga - Handel a l'òpera
Sant Felip Neri
29
20:00 Concert Giuliano Sommerhalder
Conservatori del Liceu
30
20:00 concert: Pianíssim II
Conservatori del Liceu
1
2
19:30 Sonor Ensemble
Fàbrica de creació Fabra i Coats
20:00 MATTEO MIZERA I BERNAT CATALÀ
Centre Cívic Urgell
21:00 Alexandra Radulescu & Roland Cahen
Fàbrica de creació Fabra i Coats
21:00 Joves Talents Escola Tremolo
nota 77
3
19:00 Neus Estarellas
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 NEUS ESTARELLAS
Fàbrica de creació Fabra i Coats
19:30 Concertante & di concerto
Ateneu Barcelonès
19:30 El Trio Fortuny al Jardí dels Tarongers
Jardí dels Tarongers
20:00 Quatuor Diotima
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Off Liceu - Diàlegs musicals
Foyer. Gran Teatre del Liceu
20:00 QUATUOR DIOTIMA
Fàbrica de creació Fabra i Coats
4
Participants del Taller de Violoncel
Fàbrica de creació Fabra i Coats
17:30 ESMUC ENSEMBLE
Fàbrica de creació Fabra i Coats
19:00 Mireia Farrés i l'OBC
Sala 1 Pau Casals
20:00 CONTAINER ENSEMBLE MIXTUR 2019
Fàbrica de creació Fabra i Coats
5
11:00 Mireia Farrés i l'OBC
Sala 1 Pau Casals
11:30 Els clàssics i la Banda
Sala 2 Oriol Martorell
14:00 Concert Homenatge a Joan Guinjoan
Fàbrica de creació Fabra i Coats
15:00 Concert Electroacústic
Fàbrica de creació Fabra i Coats
17:00 Eva Zöllner & Heather Roche
Fàbrica de creació Fabra i Coats
17:30 Quin gong!
Museu de la Música
18:00 Mercè Sanchís i Carme Miró
CC Josep M. Trias i Peitx
19:30 Ignasi Terraza (piano solo)
nota 77

LMXJVSD
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Dij, 25 de Abr
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Fòrum Barcelona Clàssica
Format d'impressió
LMXJVSD
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2


Gràcies a PHP iCalendar