Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica - Maig de 2019

Maig de 2019

Clasica_familiar, barcelona-piano, default, forumBCNClassica Calendari
Dilluns
Dimarts
Dimecres
Dijous
Divendres
Dissabte
Diumenge
29
20:00 Concert Giuliano Sommerhalder
Conservatori del Liceu
30
20:00 concert: Pianíssim II
Conservatori del Liceu
1
2
19:30 Sonor Ensemble
Fàbrica de creació Fabra i Coats
20:00 MATTEO MIZERA I BERNAT CATALÀ
Centre Cívic Urgell
21:00 Alexandra Radulescu & Roland Cahen
Fàbrica de creació Fabra i Coats
21:00 Joves Talents Escola Tremolo
nota 77
3
19:00 Neus Estarellas
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 NEUS ESTARELLAS
Fàbrica de creació Fabra i Coats
19:30 Concertante & di concerto
Ateneu Barcelonès
19:30 El Trio Fortuny al Jardí dels Tarongers
Jardí dels Tarongers
20:00 Quatuor Diotima
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Off Liceu - Diàlegs musicals
Foyer. Gran Teatre del Liceu
20:00 QUATUOR DIOTIMA
Fàbrica de creació Fabra i Coats
4
Participants del Taller de Violoncel
Fàbrica de creació Fabra i Coats
17:30 ESMUC ENSEMBLE
Fàbrica de creació Fabra i Coats
19:00 Mireia Farrés i l'OBC
Sala 1 Pau Casals
20:00 CONTAINER ENSEMBLE MIXTUR 2019
Fàbrica de creació Fabra i Coats
5
11:00 Mireia Farrés i l'OBC
Sala 1 Pau Casals
11:30 Els clàssics i la Banda
Sala 2 Oriol Martorell
14:00 Concert Homenatge a Joan Guinjoan
Fàbrica de creació Fabra i Coats
15:00 Concert Electroacústic
Fàbrica de creació Fabra i Coats
17:00 Eva Zöllner & Heather Roche
Fàbrica de creació Fabra i Coats
17:30 Quin gong!
Museu de la Música
18:00 Mercè Sanchís i Carme Miró
CC Josep M. Trias i Peitx
19:30 Ignasi Terraza (piano solo)
nota 77
6
20:00 Ellinor D'Melon & Orquestra de Cadaqués
Palau de la Música
20:00 Concert “Influences” de Cosmos Quartet
l’Auditori Conservatori Liceu
20:00 L’ÒPERA ENTRE BAMBOLINES. Les pêcheurs de perles
Casa Orlandai
20:00 VIENA PUNT DE TROBADA
La casa Erizalde
20:00 Concert “Influences” de Cosmos Quartet
l’Auditori Conservatori Liceu
7
10:15 Setze cordes
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Juan Diego Flórez
Palau de la Música
8
10:15 Setze cordes
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 Fòrum Barcelona Clàssica: Política i gustos musicals
Club Wagner
20:30 Fedoseyev dirigeix Shostakovitch
Sala 1 Pau Casals
9
19:00 Parlem de música amb Ana Maria Dávila
Petit Palau
20:00 Orquestra Filharmònica de Sant Petersburg & Yuri Temirkànov
Palau de la Música
20:00 Empremtes-Dos de Lis
Centre Cívic Sagrada Família
20:00 COLMAN QUARTETO
Centre Cívic Urgell
20:00 TOMOMI KUBO, 5è encontre en l'espai-temps
Gràcia Territori Sonor
21:30 August Tharrats & Sofie Dee (boogie woogie)
nota 77
10
10:15 Setze cordes
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Setze cordes
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 Cor de Cambra del Palau & Simon Halsey
Petit Palau
20:30 Veronika Eberle i Brahms
Sala 1 Pau Casals
11
18:00 Iveta Apkalna
Palau de la Música
18:00 CAROLINA ALABAU & MARC MARTIN
Caixaforum Barcelona
19:00 Veronika Eberle i Brahms
Sala 1 Pau Casals
12
10:30 Matí musical per a embarassades
Sala 4 Alicia de Larrocha
11:00 Veronika Eberle i Brahms
Sala 1 Pau Casals
13:00 Wild Incordios (SESSIÓ VERMUT)
nota 77
17:30 J. S. BACH & OCM
Palau de la Música
17:30 El Cor de Noies de l'Orfeó Català
Petit Palau
18:00 Tarda d'Òpera i Sarsuela
Sala 1 Pau Casals
13
10:15 Setze cordes
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Setze cordes
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 Visionat de Parsifal, de Mangrané
Club Wagner
20:00 Les pêcheurs de perles
Gran Teatre del Liceu
20:00 Òpera secreta
La casa Erizalde
20:00 3X3
La casa Erizalde
14
10:15 Setze cordes
Sala 2 Oriol Martorell
11:45 Setze cordes
Sala 2 Oriol Martorell
16:30 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
20:00 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
20:00 Les pêcheurs de perles
Gran Teatre del Liceu
20:00 Concert Piano Maestoso
Conservatori del Liceu
15
10:15 Setze cordes
Sala 2 Oriol Martorell
19:30 CONCERT LÍRIC
Casa d'Arte
19:30 Lassus Quartet & Joel Bardolet
Centre d'Arts Santa Mònica
20:00 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
21:30 Clara Peya & Vic Moliner
nota 77
16
19:30 Carles & Sofia, piano duo
espai jorqueras
20:00 Les pêcheurs de perles
Gran Teatre del Liceu
20:00 Chad Hoopes
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 ONCA & Manfredo Kraemer
Petit Palau
20:00 Concert Liceu Big Band
Conservatori del Liceu
20:00 Trino Zurita
Centre Cívic Urgell
21:30 Obres de Bach, Sor, Tárrega y Falla. Miguel Marín, guitarra; Sara Rojo, violí
nota 77
17
19:30 El Duo Delibes al Jardí dels Tarongers
Jardí dels Tarongers
20:00 Les pêcheurs de perles
Gran Teatre del Liceu
20:00 L'H Gipsy Band
CC Josep M. Trias i Peitx
20:30 Shostakovitch, Prokofiev i Santcovsky
Sala 1 Pau Casals
18
12:00 Toquem el Janggu!
Museu de la Música
18:30 La Bohème de Puccini, versió concert
Palau de la Música
19:00 Shostakovitch, Prokofiev i Santcovsky
Sala 1 Pau Casals
20:00 Agrippina amb Joyce Didonato
Gran Teatre del Liceu
20:00 IL MATRIMONIO SEGRETO
Teatre de Sarrià
20:00 GERARD NIETO REUNION THREE
Caixaforum Barcelona
19
11:00 IT Dansa al Liceu
Gran Teatre del Liceu
11:00 Shostakovitch, Prokofiev i Santcovsky
Sala 1 Pau Casals
13:00 The Less Serious Band (tributo a Genesis/Phil Collins) – SESSIÓ VERMUT!!
nota 77
17:00 Les pêcheurs de perles
Gran Teatre del Liceu
18:00 Residències Musicals La Pedrera. Sara Cubarsi
La Pedrera
18:30 Concert David de Bes
Casal del Metge
19:00 Spirituel aux Caraïbes
Basílica de Santa Maria del Pi
19:30 Fredy Harmonica & The Concealers (blues)
nota 77
20
16:30 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
19:00 Concert de Compositors de l'ESMUC i lliurament del 17è Premi Internacional Joan Guinjoan
Sala 2 Oriol Martorell de l'Auditori
20:00 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
20:00 Benjamin Grosvenor
Palau de la Música
20:00 Les pêcheurs de perles
Gran Teatre del Liceu
20:00 3X3
La casa Erizalde
20:30 Barcelona Modern
Sala 3 Tete Montoliu
21
11:30 Maria Callas, una vida d'òpera
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Cambra OBC 9
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Philip Glass
Palau de la Música
22
11:30 Maria Callas, una vida d'òpera
Sala 2 Oriol Martorell
19:00 ANIVERSARI CLUB WAGNER
Club Wagner
19:00 Armen-Levon Manaseryan
espai jorqueras
20:00 Les pêcheurs de perles
Gran Teatre del Liceu
20:00 Diana Damrau & Xavier de Maistre
Palau de la Música
23
19:00 Parlem de música amb Xavier de Chavarría
Petit Palau
20:00 Les pêcheurs de perles
Gran Teatre del Liceu
20:00 Akademie für Alte Musik Berlin & Händel
Palau de la Música
20:00 Sitges 94
Centre Cívic Urgell
20:00 Les nits d'Ignasi Terraza
Music Art Barcelona
21:30 Biel Ballester Trio (manouche)
nota 77
24
11:30 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
18:00 Romina Krieger i Sergi Vicente
CC Josep M. Trias i Peitx
19:30 El Quartet Altimira al Jardí dels Tarongers
Jardí dels Tarongers
20:00 Les pêcheurs de perles
Gran Teatre del Liceu
20:30 Turandot versió concert
Sala 1 Pau Casals
22:00 ELI KESZLER + PUCE MARY
Caixaforum Barcelona
25
12:00 IT Dansa al Liceu
Gran Teatre del Liceu
18:00 THE BLUES PRISONERS
Caixaforum Barcelona
18:30 Simfonia Fantàstica de Berlioz
Palau de la Música
19:00 Turandot versió concert
Sala 1 Pau Casals
20:00 Les pêcheurs de perles
Gran Teatre del Liceu
26
10:30 Taller per a nadons
Sala 4 Alicia de Larrocha
11:00 Turandot versió concert
Sala 1 Pau Casals
11:45 Taller per a nadons
Sala 4 Alicia de Larrocha
12:00 Cor Infantil de l'Orfeó Català
Petit Palau
16:30 Taller per a nadons
Sala 4 Alicia de Larrocha
19:30 Danny Rivas
nota 77
27
11:30 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
16:30 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
19:00 Parlem de música amb Carlos Calderón
Sala d'Assaig de l'Orfeó Català
19:00 Mustel i l’orgue expressiu
Ateneu Barcelonès
20:00 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
20:00 Suzanne Vega & Collegium Vocale Gent
Palau de la Música
20:00 Cello & batec
La casa Erizalde
28
11:30 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
16:30 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
20:00 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
20:00 Quartet Gerhard
Petit Palau
29
11:30 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
16:30 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
20:00 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
20:00 BCN216 & Francesc Prat
Palau de la Música
20:30 Fumiaki Miura & Varvara
Palau de la Música
21:30 Carles Cases & Robert Armengol
nota 77
30
11:30 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
16:30 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
19:00 TETRABRASS BCN ENSEMBLE
CC Navas
20:00 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
20:00 Benjamin Alard
Petit Palau
20:00 Trio Arriaga
Sala 2 Oriol Martorell
20:00 Concert: 10 anys d’Òpera entre bambolines
Casa Orlandai
20:00 JORDI CODINA
Centre Cívic Urgell
21:30 Carles Cases & Robert Armengol
nota 77
31
11:30 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
16:30 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
20:00 Cantània: A de Brossa
Sala 1 Pau Casals
20:00 EL MÓN D'AHIR: LA CULMINACIÓ D'EUROPA
Foyer
1
17:00 El Requiem de Verdi & Rundfunkchor Berlin
Palau de la Música
2
10:15 Concert per a nadons
Sala 3 Tete Montoliu
11:30 Concert per a nadons
Sala 3 Tete Montoliu
16:00 Requiem de Verdi participatiu
Palau de la Música
17:00 L'OBC al Palau de la Música
Palau de la Música
18:00 Camerata Internacional de Barcelona
Jardí del Clot de'n Salvi
19:30 Concerts per piano i orquestra a dos pianos. Ferran Cullell i Santiago Blanco
nota 77

LMXJVSD
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Anar a






Buscar:

Pick multiple:

Dima, 14 de Mai
Legend:
Clàssica per a nens
Barcelona Piano
default
Fòrum Barcelona Clàssica
Format d'impressió
LMXJVSD
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


Gràcies a PHP iCalendar